В Запоріжжі презентували мобільні Пункти Незламності: як вони виглядають і що в них є?! (фото, відео)

Опубликовано 2022/11/24 - 14:41

Відучора по всій Україні, в тому числі і в Запоріжжі, почали розгортати Пункти Незламності, які напередодні презентував Президент Зеленський. Так, сьогодні в Запоріжжі відкривають 6 мобільних пунктів і один такий пункт презентували публічно. Стало відомо, що знаходиться всередині і скільки ще планують їх відкрити. До речі, за деякими нововведеннями запорізькі пункти вже стали новаторськими. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, раніше "ЗаБор" розповідав, що у Запоріжжі готують Пункти Незламності на випадки довготривалих відключень електроенергії. Після вчорашнього блекауту потреба у них зросла. 

Так, сьогодні в одному з районів Запоріжжя презентували один із таких мобільних Пунктів Незламності. Всередині є ліжка, на яких можна відпочити. Також біля пункту розташований трансформатор, який дає електроенергію, що дає змогу зарядити свої мобільні пристрої. В кожному з пунктів є зарядки для всіх можливих телефонів.

Біля кожного з пунктів встановлено Старлінк, завдяки чому там є зв'язок і інтернет. 

Всередині пунктів є мікрохвильовки і навіть принтери. Пункти Незламності мають місця для дітей. Там розміщенні іграшки, розмальовки, ігри. Для зовсім малих дітлахів є їжа та памперси. Також благодійні організації залучилися до облаштування пунктів і надали їм чай, каву та снеки для перекусів.

Однією фішок запорізьких Пунктів Незламності планують зробити місця для тварин. Таким чином місцеві жителі зможуть приходити туди зі своїми домашніми улюбленцями, для яких там буде їжа та тепло.

Таких мобільних Пунктів Незламності вже відкрили 3 і планують відкрити до сьогоднішнього вечора ще три. Їхні адреси будуть розміщені на сайті nezlamnist.gov.ua.

Судячи з мапи, на сьогодні у Запоріжжі всього 16 таких пунктів, при цьому не відомо, чи всі з них відкриті і працюють. Варто зазначити, що більше всього Пунктів Незламності на Правому березі.

За словами в.о.мера Анатолія Куртєва кількість Пунктів Незламності у Запоріжжі планують збільшити завдяки територіальним інформаційним центрам (ТІЦ), яких у місті налічується близько 107. 

"Вже півроку ми облаштовуємо територіальні інформаційні центри (ТІЦи), в яких зараз люди можуть отримати інформаційну допомогу і які у випадку виникнення надзвичайної ситуації стануть саме такими Пунктами Незламності. Саме туди люди зможуть прийти, щоб зігрітись, отримати харчування, ліки, зарядити свої телефони і павербанки та прийняти теплий душ (до речі, саме для цього ми і придбали в школи та дитсадки міста бойлери, про які нещодавно в соцмережах було так багато галасу). Таких ТІЦів у Запоріжжі 107, і єдине, чого частині з них поки що не вистачає для того, щоб стати повноцінними Пунктами Незламності - це генератори. Процес оснащення всіх ТІЦів автономним генераторами наразі триває. Для цього ми  зокрема заручаємося підтримкою наших міжнародних партнерів. Кожен обладнаний генератором ТІЦ - це вже Пункт Незламності", - повідомив Куртєв в своєму Телеграм-каналі.

Як стало відомо "ЗаБору", вже готові для прийому людей 22 стаціонарні пункти незламності .

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 3616. Теги:
Поделиться: