В Запоріжжі показали офіційні кадри з місця будівництва першої підземної школи: що відомо?! (відео, фото)

Опубликовано 2024/06/20 - 14:01

В Запоріжжі вже розпочали будівництво перших підземних шкіл, а вчора влада показала журналістам, як ведуться роботи на одному з об'єктів. Так, мова про школу-інтернат "Січовий колегіум", на роботи було виділено 112 млн гривень. За словами влади, це об'єкт мають завершити вже за 5 місяців. Цікаво, що Січовий колегіум розташований в Хортицькому районі, а от підземну школу для нього будуть у Вознесенівському. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, "ЗаБор" писав, що тендер на будівництво підземної школи для "Січового колегіуму" обласна влада оголосила ще 10 травня. На цьому об'єкті очікувана вартість виконання всіх робіт була 112,6 мільйона гривень. Також нагадаємо, цього тижня, голова Запорізької ОВА заявляв, що до вересня жодна з підземних шкіл у Запоріжжі ще не відкриється. Вони планують завершити будівництво 5 об'єктів восени 2024 і ще п'яти до кінця року.

І от вчора, 19 червня, голова Запорізької ОВА Іван Федоров показав журналістам, як йдуть роботи на першому об'єкті з будівництва підземної школи в Запоріжжі. За його словами вони вже розпочали будівництво 5 таких об'єктів, з них 3 знаходяться в Запоріжжі. Так, влада показала, як йдуть роботи з будівництва підземної школи для школи-інтернату "Січовий колегіум".

"Зважаючи на всі ризики прифронтової території, Рада оборони Запорізької області вирішила, що весь освітній процес має відбуватися в укриттях. Саме для цього і втілюємо масштабні проєкти. Розпочали будівництво на 5 локаціях. Сьогодні (19 червня - ред.) перевірив одну з них - будівництво укриття для спеціалізованої школи   "Січовий колегіум". Роботи були розпочаті понад тиждень тому. Розраховуємо, що навчання проходитиме у 2 зміни і 1000 дітей зможуть відвідувати школу. Вартість будівництва – понад 112 млн грн. У планах – здати обʼєкт у  IV кварталі 2024 року. Це надскладно. Запоріжжя ще не виконувало такі масштабні проєкти у такі строки. Та ми докладемо максимум зусиль, щоб реалізувати проєкт у найкоротші терміни і з найвищою якістю", - заявив Федоров в соцмережі.

Як передає видання "Січемо", підземна школа для "Січового колегіуму", який знаходиться в Хортицькому районі, буде знаходитись в центрі міста на території Запорізького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Відомо, зі 112 млн гривень, які виділились на будівництво підземної школи 70% - це субвенція з держбюджету, решту грошей виділили з обласного та міського бюджетів. При цьому влада запевняє, що вони ведуть перемовини з міжнародними партнерами, які можуть профінансувати закупівлю меблів та іншого устаткування школи. Таким чином фактична вартість робіт буде меншою.

"Укриття буде на одночасне перебування 460 дітей. Отже, 40 вчителів та персоналу, а також ми розраховуємо в цьому освітньому закладі будуть проводити навчання в дві зміни. І ми загалом розраховуємо, що приблизно 1000 учнів буде охоплена освітнім процесом повноцінним в підземній школі", - заявив Федоров, йдеться в сюжеті видання "5-та редакція".

Відомо також, що на для будівництва підземної школи зараз риють котлован, який сягатиме 7,3 метра завглибшки. Станом на вчора, 19 червня, на об'єкті вже розрили котлован на 55%.

Загальна площа навчального закладу складе 1,4 тисячі квадратних метрів. Як запевняє обласна влада, завершити будівництво мають до кінця року, орієнтовні терміни – це жовтень 2024 року.

Варто зазначити, що на пʼять підземних шкіл виділено понад 480 мільйонів гривень державної субвенції та співфінансування з обласного і міського бюджетів. Також ведуться перемовини з Міністерством освіти і науки України та міжнародними партнерами про фінансування будівництва ще двох закладів. Хоча раніше казали, що розглядаються проекти саме за фінансування з фондів інших країн. 

Нагадаємо, в лютому 2024 року міська влада Запоріжжя розповідала, що першу підземну школу в Запоріжжі хочуть побудувати в Хортицькому районі. Тоді повідомлялось, що проєкт можуть реалізувати за підтримки та кошти Литви вже до кінця цього року. 

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 854. Теги: подземная школа Федоров Иван укрытия
Поделиться: