В Запоріжжі почали ремонтувати нові тротуари: в мерії заявили, що не можуть відмовитися від ремонтів на користь дронів (відео)

Опубликовано 2023/09/18 - 10:35

Одним із найобговорюваніших питань у Запоріжжі ще від літа стоїть ремонт доріг під час війни. Так, біля однієї з райадміністрацій міста почали перекладати тротуар. При цьому в мерії заявили, що не можуть відмовитися від ремонтів доріг на користь дронів для військових. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, влітку в Запоріжжі спалахнув скандал - мерію розкритикували за те, що гроші з міського бюджету виділили на чергову заміну бруківки на центральному проспекті Запоріжжя, а не на дрони для українських військових. До того ж нова тротуарна плитка, яку виклали на центральному проспекті Запоріжжя,  буквально попливла після першого сильного дощу. Так, у районі вулиці Гагаріна вона просто пішла хвилями.

Місцеві жителі Запоріжжя були обуренні тим, що влада нераціонально розподіляє кошти міського бюджету. Більшість запоріжців вважає, що більш доцільним було б виділити ці кошти для допомоги українським військовим, а бруківку можна перекласти й після перемоги у війні.

Так, тепер знову з'явилось відео у мережі, як почали ремонтувати тротуар поблизу Вознесенівської районної адміністрації Запоріжжя на вулиці Сєдова. При цьому, як розповідають місцеві мешканці в коментарях, тротуар біля райадміністрації ремонтували перед повномасштабною війною, тобто близько 2-х років тому.

Стало відомо, що після скандалів з ремонтом тротуарів, в Запорізькій міській раді зареєстрували проєкт рішення "Про перерозподіл видатків бюджету", де пропонують зняти фінансування видатків на капітальні та поточні ремонти доріг і направити ці кошти на закупівлю дронів з метою їх подальшої передачі військовим частинам, які здійснюють оборону Запорізької області. Однак, як передає видання "061" з посиланням на проєкт рішень, така ініціатива не може бути здійсненою.

Так, в  департаменті фінансової та бюджетної політики міськради в зауваженнях до цієї ініціативи зазначають, що посадовці вже уклали договори щодо поточних ремонтів доріг і згідно з Цивільним кодексом мають за ним певні зобов’язання.

Також посадовці кажуть, що згідно "Єдиних правил ремонту та утримання доріг" затверджених Кабміном просто так відмовитися від поточних ремонтів доріг не можуть.

"Законодавством покладено обов’язок щодо ремонту та утримання дорожніх об’єктів на власників дорожніх об’єктів або на уповноважені ними органи. За порушення норм, правил та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг та вулиць, передбачена відповідальність. До того ж до департаменту муніципального управління надходять численні звернення, скарги громадян щодо приведення доріг до належного стану та їх ремонту, а також листи та приписи поліції, невиконання яких тягне за собою складання протоколу про адміністративне правопорушення", - зазначає заступник директора департаменту Максим Крайній.

В.о директорки Вікторія Логвиненко наполягає на тому, що на теперішній час до департаменту фінансів не надходило бюджетних запитів щодо необхідності скорочення видатків на поточний ремонт доріг та тротуарів, а капітальний і не був передбачений на цей рік.

Нагадаємо, нещодавно до міської влади відправили запит щодо надання актів виконаних ремонтних робіт, однак там відмовились, аргументуючи це тим, що це може нашкодити національній безпеці.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 830. Теги: мэрия
Поделиться: