В Запоріжжі після недавньої реконструкції Алеї Троянд вже відвалюється пішохідна плитка (фото)

Опубликовано 2024/04/15 - 17:08

Реконструкція Алеї Троянд у Запоріжжі на вулиці Якова Новицького тривала 5 років й не обійшлась без скандалів. Однак у 2021 році її все ж завершили. Так, через 3 роки після здачі робіт тротуарне покриття пішохідної зони... вже прийшло у непридатний стан - там просто відвалюється бруківка, оголяючи землю та цемент. Докладніше - "ЗaБор". 

Нагадаємо, що реконструкція Алеї Троянд, що знаходиться між вулицями Жаботинського і Перемоги на вулиці Якова Новіцького, почалася у 2016 році й закінчилася у 2021-му. На реконструкцію цієї зони місцевою владою було виділено, на різних етапах, понад 20 мільйонів гривень. За планами хотіли висадити близько 11 тисяч кущів троянд. У плани реконструкції увійшло облаштування спортивних та дитячих майданчиків, прибудинкової території місцевих багатоповерхівок, ремонт траси, встановлення сучасного освітлення, тобто повне облаштування цього місця

Облаштуванням алеї займалася не одна місцева компанія, тут були заплановані масштабні роботи по благоустрою цієї зони та прилеглої до неї території.

Зокрема, один з етапів робіт повинна була виконувати компанія з Дніпра, однак їх участь закінчилась скандалом. У 2020 році підрядники зняли бордюри й почали демонтаж старого асфальту, але мерія відмовилася сплачувати їм усю суму за роботу. Щобільше, їм гальмувало роботу управління екології, яке не давало дозволу на прибирання дерев. Пояснень від мерії, що відбувається, компанія так і не отримала. Після чого компанія власним коштом бордюри вкопала назад, причому мерія за роботу їм взагалі не заплатила. І вони згорнули усі роботи. Після цього ремонтом займалися уже тільки місцеві підрядники.

Ремонтні роботи велися п’ять років. У 2021 році реконструкція була повністю закінчена. Але пройшло усього три роки й сьогодні тротуарна плитка пішохідної зони алеї уже прийшла у непридатний стан.

На фото з Алеї можна побачити, що плитка почала відлітати, причому у багатьох місцях, оголяючи землю та цемент. Ось такий вигляд має Алея Троянд сьогодні. Тож тротуар пішохідної зони місця відпочинку містян уже втратив свій естетичний вигляд і перехожі ризикують отримати травму, спотикаючись на виїмках вищербленої плитки.

Нагадаємо, "ЗаБор" писав, що вхідна арка до центрального парку Запоріжжя у занедбаному стані - там обсипається іржавина та відходять панелі конструкції. Й це з урахуванням того факту, що реконструкція закінчилась перед початком повномасштабної війни - на початку лютого 2022 року.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 748. Теги: реконструкция
Поделиться: