В Запоріжжі наразі не будуть відновлювати ДніпроГЕС, адже існує загроза повторних ударів

Опубликовано 2024/04/04 - 11:06

Фахівці запевняють, що відновити Дніпровську ГЕС у Запоріжжі, після масованої атаки росіян, можливо. Повідомляють, що на це піде багато часу, однак все ж це можливо. При цьому фахівці запевняють, що зараз ГЕС краще не відновлювати, адже існує загроза повторних ударів рашистів. Докладніше - "ЗаБор".

З моменту масованого обстрілу ДніпроГЕС у Запоріжжі пройшло вже майже два тижні. Тоді, 22 березня, рашисти завдали 8 ракетних ударів по греблі. Одна людина загинула від обстрілу ГЕС, ще двоє загинула від ударів по житловому сектору.

Так, "ЗаБор" вже повідомляв, що за словами гендиректор компанії «Укргідроенерго» Ігор Сирота розповідав, що за попередніми прогнозами компанії, на відновлення ДніпроГЕСу підуть роки.

"Є агрегати, які повністю з нуля потрібно виготовляти, а щоб виготовити агрегат такого плану, потрібно від 18 до 24 місяців. Плюс демонтаж, монтаж", – зазначив тоді Сирота.

Так, президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар у коментарі "Новинам Приазов’я" сказав, що ДніпроГЕС можливо відновити, але спочатку потрібно зважати на ризики повторних російських атак.

"Є два історичні прецеденти ураження ДніпроГЕСу в 1941 та 1943 роках. Там обсяг руйнацій був значно більшим. Тоді була зруйнована не тільки гідроелектростанція, але й гребля. Тому, в принципі, відновити уражену ГЕС-2 можливо. Утім, якщо ми говоримо про те, щоб відновити станцію до наступного осінньо-зимового сезону, то ні, цього, звичайно, не буде. Зараз її ніхто не відновить, оскільки загроза ударів зберігається", – розмірковує експерт.

Водночас голова Запорізької ОВА Іван Федоров в ефірі телемарафону заявив, що зараз експерти, підрядники, проєктувальники проводять повний аналіз збитків, завданих інфраструктурі. Тільки після цього можна буде приступити до відновлення спроможності генерувати електроенергію.

Разом із тим Михайло Гончар висловив думку, що після російської атаки на ДніпроГЕС українська об’єднана енергосистема "продемонструвала феноменальну стійкість".

"Якщо ви бачите з вікна ДніпроГЕС чи іншу ГЕС або ТЕЦ, то це зовсім не означає, що ви від неї отримуєте електроенергію. Електроенергія споживачам приходить з об’єднаної системи України через регіональну дистрибуційну мережу обленерго. Енергосистема влаштована так, щоб вона ефективно працювала в умовах, коли той чи інший об’єкт генерації раптом виходить з ладу. І у цьому велика перевага функціонування об’єднаних енергосистем України: через деякий час після збою енергопостачання відновлюється. З цієї точки зору, якраз українська енергосистема й демонструє феноменальну стійкість, гнучкість і запас міцності. Але, звичайно, він (запас – ред.) не нескінченний", – пояснив президент Центру глобалістики "Стратегія XXI".

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 668. Теги: Днепрогэс реконструкция последствия обстрелов
Поделиться: