В Запоріжжі об'єкти критичної інфраструктури готуються до надскладного опалювального сезону. В запорізьких котельнях поки що не встановлено жодної з 12 когенераційних установок. Водночас місцева влада повідомляє про наявність плану дій на випадок 12-годинних відключень електрики. Докладніше - "ЗаБор".
Керівники профільних департаментів та комунальних підприємств розглядають варіанти, коли світла не буде 12 годин і більше, а також через низьку температуру повітря доведеться спускати воду з систем опалення в багатоповерхових будинках та підвозити воду в усі райони міста. Як повідомляють
Директор департаменту житлово-комунального господарства Запорізької ОДА Віталій Литвиненко наголошує, що на сьогодні всі об'єкти житлово-комунального господарства та соціальної сфери технічно готові до початку опалювального періоду.
«Це 203 котельні, 445 об'єктів соціальної сфери та більше ніж 3500 багатоквартирних будинків. Основні ризики проходження опалювального сезону - це враження об'єктів енергетики, які вже відбулись і які ще може нанести ворог. Основні завдання влади - захист об'єктів критичної інфраструктури та забезпечення їх альтернативними джерелами енергетики (потужними генераторами та когенераційними установками)», - заявив Литвиненко.
За його словами всі мають плани на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.
Водночас в місті ще не встановлена жодна когенераційна установка. ЗМІ повідомляють, що деякі з них ще навіть не прибули до Запоріжжя.
Посадовці говорять, що допомога з придбанням цих установок надається UNICEF, UNDP та Урядом Нідерландів, тому процес проходить не дуже швидко.
В концерні "Міські теплові мережі" звітують про готовність 54 котелень, 53 насосних станції та центральних теплових пунктів і розуміння, що робити у разі повторення масових відключень електроенергії.
Якщо настане блекаут і температура повітря буде більше ніж -10 градусів впродовж доби, то температура в мережах будинку впаде до 0 градусів і треба буде зливати воду з системи.
«Такий сценарій є. Скільки в такому випадку будинок буде без опалення - залежить від різних факторів, зокрема і який обсяг води треба злити й залити», - зазначив керівник концерну Сергій Астапенков.
У "Водоканалі" зазначають, що підприємство має 108 генераторів для насосних станцій другого та третього підйомів води. Водночас насосні станції
За найгіршого сценарію (якщо ці генератори не встановлять, а світла не буде впродовж 12 годин і більше), місто тимчасово залишиться без води.
«Годин 12 якщо світла не буде, працюватимуть генератори й потім, якщо ми не накачаємо з Дніпра в резервуари чистої води, то вода в резервуарах закінчується і не буде подаватися. Буде вода відключена і тоді буде підвезення води забезпечено водовозками», - наголосив керівник «Водоканалу» Руслан Горян.
Влада радить населенню цієї зими мати запас як питної, так і технічної води, теплих речей, а також альтернативні джерела енергії.