В мерії Запоріжжя показали укриття, яке облаштували в школі за 3,8 мільйона гривень (фото)

Опубликовано 2024/01/07 - 14:26

В Запоріжжі закінчили ремонт ще одного укриття в школі (гімназії), де тепер зможуть навчатися учні. На реконструкцію усього було виділено 3,8 млн грн. І сам ремонт вже розкритикували в мережі. Цікаво, що усього 1/6  частина батьків школярів та третя частина дошкільнят з цього освітнього закладу виявили бажання вийти на змішаний формат навчання. Детальніше - "ЗаБор".

"Протягом минулого року ми плідно попрацювали у цьому напрямку і тільки у міських закладах освіти відремонтували 48 найпростіших укриттів (у 35-ти з них було виконано капітальні ремонти, ще в 13-ти – поточні). Скористатися цими укриттями можуть не лише вихованці шкіл і садочків, а й бажаючі мешканці міста", - цитують заяву Анатолія Куртєва на сайті міської ради.

На ремонт укриття гімназії було виділено понад 3,8 млн грн. 70% цієї суми становить субвенція держави та 30% - дотація з міського бюджету, заявляють в мерії. 

Як вдалося з’ясувати, згідно даним з Прозоро, на проект реконструкції, підвалу гімназії витратили 314 тисяч гривень. Проект розробила компанія ТОВ “Запорізьке проектно-експертне бюро”. Вони взялися розробити документацію для 21 навчального закладу і заробили на цьому майже 5,8 мільйонів гривень, повідомляє ЗЦР.

На початку року було завершено капітальний ремонт найпростішого укриття, рапортує мерія. Близько трьох місяців там тривав ремонт і наприкінці 2023 року його повністю завершено. Посадовці зазначають, що його облаштували за всіма вимогами. Зокрема там є два виходи, електроживлення, система водопроводу та каналізації, вентиляція та інше.

Тут роблять акцент на тому, що це "найпростіше укриття", загальною площею 340 кв. м. 

Заступник міського голови Анатолій Васюк та директорка департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк відвідали навчальний заклад і перевірили виконання ремонтних робіт у захисній споруді закладу.

"В укритті цієї гімназії було замінено всі комунікації, електропроводку, встановлено сучасну вентиляцію, виконано капітальний ремонт та інші роботи", - зазначає Васюк.

Під час ремонту в укритті замінили вентиляцію, яка раніше не працювала. Замість старої встановили сучасну систему вентиляції з підігрівом, яка за кілька годин обігріває приміщення до заданої температури. Повністю оновили електропроводку та замінили освітлення. Відновили стелі, стіни та підлогу, відремонтували сходи та зробили поручні. На двох виходах встановили спеціальні двері з системою антипаніка.

В укритті облаштували одну кімнату для дошкільного підрозділу та дві для школярів. Одну з них перетворили на клас, іншу – на конференц-залу з ігровою зоною. Всі кімнати облаштовані новими меблями та необхідним обладнанням.

Крім того, укриття забезпечене питною та технічною водою, всім необхідним інструментом, вогнегасниками тощо. Там також встановлено підсилювач GPS-сигналу та Wi-Fi, тому є мобільний зв’язок та інтернет. На випадок відключення електроенергії в навчальному закладі є електрогенератори різної потужності.

Після ремонту в укритті гімназії можуть одночасно перебувати 284 дитини. Загалом там можуть перебувати понад 400 людей. Зараз гімназія готується до навчання у змішаному форматі.

"Укриття нашої гімназії рекомендовано до використання Держпродспоживслужбою, ДСНС, поліцією, представниками міської та районної влади. Маємо відповідні заяви від батьків наших учнів. Чекаємо рішення військової адміністрації та виконавчого комітету Запорізької міськради", - цитують заяву директора гімназії Олександр Могилін.

Але цікаво, що про закінчення ремонтних робот не повідомляється ні на сайті гімназії ні на сторінці її в ФБ.

"На сьогодні шоста частина батьків школярів та третя частина дошкільнят освітнього закладу виявили бажання вийти на змішаний формат. Тому адміністрація гімназії вже спланувала процес змішаного навчання", - заявляє прес-служба мерії.

Крім того, у гімназії також працюють «Пункт Незламності» та пункт евакуації, а укриття відкрите цілодобово для всіх мешканців району.

Після публікації фото укриття в соцмемережі користувачі розкритикували реконструкцію.  

Bez-imeni-3.jpgBez-imeni-4.jpg"Все как известно познается в сравнении. 3.8 миллиона гривен за ремонт укрытия в гимназии на фотографии. 340 метров. 10000 гривен с лишним за метр.", - заявив у соцмережі запорізький бізнесмен і блогер Максим Дрозденко.

Bez-imeni-2.jpgВ.о.мера Анаталій Куртєв відоповів на критику. 

"Одне з таких укриттів розташоване у гімназії №19, в якій навчається 488 школярів та 87 дошкільнят. Наразі це сучасний простір з новими меблями, в якому замінено всі комунікації, на виходах встановлено двері з системою «антипаніка», збудовано санкімнату та зроблено сучасну вентиляційну систему з обігрівом.

Укриття вже пройшло перевірку і відповідає усім встановленим нормам", - повідомив Куртєв. .

Просмотров: 880. Теги: школа реконструкция укрытия Васюк Анатолий Куртев Анатолий Максим Дрозденко Юлия Погребняк
Поделиться: