У Запорізькому районі нашестя сарани: знищується третина врожаю (фото, відео)

Опубликовано 2025/07/14 - 11:34
Нашестя сарани під Запоріжжям

Нашестя сарани під Запоріжжям

У Кушугумській громаді на Запоріжжі місцеві жителі скаржаться на масову появу сарани (саранчі), яка активно знищує городину. Однак, попри тривожні повідомлення, у селищній раді стверджують: ситуація під контролем, і вже розроблюють алгоритм реагування. Детальніше – "ЗаБор".

За словами мешканців, комахи з’явилися на присадибних ділянках лише кілька днів тому, проте за короткий час встигли завдати значної шкоди. Люди зазначають, що сарана поїдає дрібну зелень, зокрема бадилля моркви, буряка, кріп, а також гарбузи, топінамбур і газонну траву. У деяких випадках втрати досягають третини від усього врожаю. Навіть після обробки територій інсектицидами чисельність комах помітно не зменшилась.

Жителі також зазначають, що сарана найбільш активна вранці – раніше з’являлася близько шостої години, зараз – дещо пізніше, але в меншій кількості.

Серед місцевих панує занепокоєння: подібного нашестя раніше тут не фіксували. Дехто з мешканців пригадує, що подібне траплялося лише з мошкарою після екологічних катастроф, спричинених спуском води з Каховського водосховища. Водночас деякі селяни відмовляються використовувати хімікати через фінансову скруту, сподіваючись самотужки впоратися з навалою шкідників. Мешканці припускають, що сарана виповзає із рослинності, що нині активно росте на дні колишнього водосховища.

У селищній раді повідомляють, що відповідна комісія вже провела обстеження, а фахівці запевнили, що ситуація під контролем та розробляють подальший план дій з урахуванням безпекових обмежень, пов’язаних з воєнним станом. Спостереження показали, що в спекотну погоду сарана залишає очерет поблизу Каховського водосховища і просувається до городів у пошуках вологи та тіні. Зі зниженням температури комахи, як правило, повертаються назад.

Мешканців просять фіксувати випадки появи сарани й повідомляти про них до селищної ради.

Переглядів: 389. Теги: экология экологическая катастрофа Кушугум
Поділитися: