Події на GogolFest
В Запоріжжі три дні проходив фестиваль GogolFest. У нашому регіоні він пройшов вперше. Відбулись виступи українських музичних виконавців, театральні вистави та художні виставки. Основною подією фестивалю стало відкриття 9-метрової металевої інсталяції "Дерево Пам'яті". Незважаючи на те, що фестиваль присвятили Дню міста, заміною Покровського ярмарку він не став. Були в нього свої "плюси" і "мінуси". Детальніше - "ЗаБор"
З 18-20 жовтня в Запоріжжі вперше пройшов міжнародний фестиваль сучасного мистецтва GogolFest Pokrova.
У програмі фестивалю було близько 30 заходів. Майже всі вони відбувалися в укриттях. В музичній програмі були українські виконавці: Dakh Daughters, Пиріг і Батіг, Renie Cares та інші. Також театральні вистави та художні виставки.
Центральною подією стало відкриття інсталяції "Дерево Пам'яті", приуроченої полеглим військовим. Інсталяція з металевих трубок заввишки 9 метрів виконана у вигляді дерева, що є символом родини і життя. На металевих "гілках" скульптури розміщені трубки замість листя, які створюють передзвін як символ відлуння голосів полеглих воїнів.
ПЛЮСИ ТА МІНУСИ ФЕСТИВАЛЮ
Мінуси фестивалю були такі:
Всі події фестивалю відбувались на різних локаціях, що виявилось не дуже зручним для мешканців міста. Ну і загалом не всі розуміють і є поціновувачами сучасного мистецтва.
Ще одна проблема, яка виникла під час організації відкриття меморіалу "Дерево Пам'яті". Організатори наплутали дати, вказавши спочатку одну дату, потім змінили її на іншу. До цього додались погані погодні умови і в результаті на головну подію фестивалю - відкриття меморіалу прийшло набагато менше людей, ніж планувалось. Тут переважно були тільки родичі загиблих військових, яким він і присвячувався.
Також були питання з квитками. "На сайті є можливість придбати пільговий квиток для військових/впо на виставу за 1 гривню. Зараз, під час сканування цей квиток не сканується, охоронці посилають до організаторів, але вони кажуть, що нічого не знають, і не зможуть допомогти, комунікації ніякої, на пошту не відповідають, до кого звертатися не зрозуміло" - розповідали читачі "ЗаБору".
З плюсів фестивалю можна відзначити те, що це перший великий фестиваль з початку повномасштабного вторгнення, а для Запоріжжя - перший в історії. І загалом це перше велике святкування дня міста за останні три роки.
Також один з плюсів це те, що з'явився унікальний арт-об'єкт таких масштабів у Запоріжжі.
Надалі продовжиться розбудова меморіального комплексу «Посадка. Дерево пам’яті в середмісті».
Цікаво, що меморіал почали ставити у приклад і самі військові. Наприклад, захисник "Азовсталі" Сергій "Волина" Волинський.
І на останок не можна не зазначити, що кошти від фестивалю будуть спрямовані у фонд Притули.