У центрі Запоріжжя планувалася реконструкція скверу Митців (на колишній площі Маяковського), з влаштуванням сучасного дитячого майданчика. Але після громадських слухань і врахування воєнних реалій, влада відмовилася від цієї ідеї. Натомість територію впорядкують, але... мінімально. Детальніше- "ЗаБор".
У Запоріжжі не будуватимуть дитячий майданчик у сквері Митців. Проєкт, який передбачав витрати у 34 мільйони гривень із міського бюджету, викликав хвилю обговорень і опор групи активістів.
На слуханнях стосовно долі скверу деякі мешканці, що живуть поруч, висловилися проти масштабних змін у сквері. Позицію містян підтримала і в.о. міського голови Регіна Харченко.
"У парку митців не буде встановлено жодних конструкцій, які були в проєкті. Максимум – це заміна освітлення або облаштування стаціонарної громадської вбиральні. Це рішення відповідає і позиції громади, і можливостям бюджету воєнного часу", – заявила вона.
Очільниця мерії заявила про це сьогодні на брифінгу.
На минулій сесії міськради депутати проголосували за скорочення фінансування: замість 34 млн гривень на сквер передбачили лише 6 млн. Ці кошти підуть на усунення аварійності та мінімальний благоустрій території.
За словами Харченко, відмова від дорогого проєкту пов’язана не лише з позицією громади, а й з воєнними реаліями. У 2025 році Запоріжжя планує спрямувати 400 млн грн на підтримку фронту та ще 100 млн грн – безпосередньо на потреби ЗСУ.
Крім того, Запорізька область уже стала лідером серед регіонів України за обсягом закупівель дронів: на 1,14 мільярда гривень придбано безпілотники для армії.
Окрім цього, через останні обстріли міська влада шукає додаткові 7,5 млн грн на соціальні програми – допомогу постраждалим, відновлення пошкоджених об’єктів, ремонт шкіл і лікарень.
Разом із тим, влада запевняє, що сквер Митців не залишиться занедбаним: територію впорядкують, а містянам обіцяють хоча б базові умови для відпочинку.