У Запоріжжі пройшла зустріч мешканців зруйнованого будинку та Куртєва: звіт, звинувачення та пропозиції (фото, відео)

Опубликовано 2023/03/06 - 13:48

Сьогодні у Запорізькій міськраді пройшла зустріч жителів будинку, який 2 березня був зруйнований російською ракетою, та влади міста, зокрема в.о.мера Анатолія Куртєва. Так, більшість містян жаліються на те, що влада Запоріжжя не розробила чіткий алгоритм дій у таких ситуаціях, не дивлячись на те, що це вже 8-ма зруйнована багатоповерхівка у місті. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, вночі 2 березня російські війська нанесли ракетні удари по житловому будинку у Запоріжжя. Внаслідок жорстокого теракту загинуло 13 людей, через яких 1 дитина.

Так, "ЗаБор" раніше розповідав, що розгорівся скандал після того, як запоріжанка Анна Прус виклала відео у соцмережі і розповіла, як Анатолій Куртєв заявив постраждалим, що їх немає куди розселяти. Після цього в.о.мера призначив зустрів із мешканцями постраждалих будинків. А також скандальну ситуацію прокоментував голова Запорізької ОВА Юрій Малашко.

Як розповідають кореспонденти "ЗаБор" на зустрічі з міською владою було присутні близько 60 людей. Більшість присутніх мешканців постраждалого будинку невдоволені тим, що міська влада досі не розробила чіткий і дієвий алгоритм того, що робити в такій ситуацій. І все це не дивлячись на те, що це вже 8-ий зруйнований будинок.

Так, запоріжці розповіли, що на місці подій, біля будинку, був розгорнутий оперативний штаб від міської влади, однак є проблема з поінформованістю містян. Коли мешканці намагалися дізнатися, що їм тепер робити без житла, всіх і всюди направляли дзвонити в Контакт-центр "15-80". За словами місцевих жителів, не було такої однієї людини, яка б змогла все детально розповісти людям, які опинилися в такій важкій ситуації.

Вони наголосили, що на місці події міська влада має роздавати населенню брошури з усією наявною та актуальною контактною інформацією, аби самі мешканці не бігали і не шукали, що їм робити. При цьому в.о.мера Анатолій Куртєв заявляв, що на місці були представники влади, які могли все пояснити, а також брошури будуть друкуватися.

Також одне з найобговорюваніших питань - це надання житла людям, які його тепер не мають. Секретар міськради Анатолій Куртєв заявив, що до них звернулась лише одна людина, яка попросила надати житло. При цьому так і не зрозуміло, куди його поселили. Адже вчора, 5 березня, у своєму Телеграм-каналі Куртєв заявив, що 1 людину поселили до модульного містечка, а от на зустрічі він казав про поселення до гуртожитків, передають кореспонденти "ЗаБор".

При цьому заступник в.о.мера з питань ЖКГ Гординський Віктор на зустрічі заявив, що житловий будинок, який зруйнувала російська ракета підлягає відновленню. За попередніми висновками, фундамент будинку не був зруйнований. Сьогодні спеціальна комісія все огляне та зафіксує руйнування. Мають зробити перелік квартир, що постраждали та тих, які вже не придатні для проживання.

Мешканка зруйнованого будинку Анна Прус на зустрічі заявила, що один із представників міської влади дуже не коректно висловлювався. Мова йде про Віктора Хоцького - працював у Вознесенівській (колишній Орджонікідзевській) та Шевченківській райадміністраціях Запоріжжя, також в свій час був керівником департаменту інфраструктури, а пізніше заступником директора департаменту благоустрою та інфраструктури Запорізької міської ради.

"Я поставила питання "що мені робити?", а він мені каже "что в твоем понимании, у тебя нет жилья?". Кажу ось моя квартира №28, наді мною немає даху і трьох поверхів, ну, що мені робити. (Хоцький відповів - ред) "Ну квартира же целая, заходите живите". Я йому запропонувала зайти пожити, там немає нічого" - розповіла Анна Прус.

Після цього голова Вознесенівської райадміністрації Запоріжжя Вербовщук Євген вибачився перед мешканцями, заявив, що Хоцький його співробітник і велика кількість мешканців вже жалілась на нього.

Секретар міськради Анатолій Куртєв також заявив, що постраждали надають допомогу близько 9 благодійних організацій, зокрема, серед них фонди, які надають гроші. Так, він навіть заявив, що вже почали надходити гроші, тим хто зареєструвався на виплати у розмірі 6 600 гривень. Однак всі присутні мешканці будинків заявили, що нікому грошова допомога не надходила. До того ж, за їх словами, важко було зареєструватися і їм заявили, що гроші виплатять протягом декількох тижнів.

У своєму Телеграм-каналі Куртєв також повідомив, що зустріч із мешканцями пройшла.

"Разом з людьми відпрацювали значну кількість питань (зокрема щодо розселення мешканців, яким немає, де жити, отримання актів обстеження пошкодженого майна, оформлення фінансової допомоги, оформлення статусу ВПО, оплати за послуги ЖКХ у непридатних для проживання квартирах, подальшої долі будинку тощо)", - написав в.о.мера.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 2153. Теги: Куртев Анатолий
Поделиться: