У Запоріжжі будуть вводити програму, за якою частково відшкодують закупку генераторів

Опубликовано 2022/11/24 - 13:43

Через ракетні атаки російських терористів на енергетичну інфраструктуру України, мешканці Запоріжжя та області вимушені сидіти без світла. Отже зараз актуальним стає придбання генераторів для того, щоб люди, хоча б вдома,  залишалися зі світлом. І запорізькими депутатами буде розроблена програма, завдяки якій придбання таких генераторів стане доступнішим. Детальніше - "ЗаБор".

Через постійні та масовані ракетні обстріли, запоріжці змушені вже тривалий час знаходитись без світла.  Подекуди періоди блекауту тривають по 12 і більше годин. 

Щоби стабілізувати енергетичну систему країни, в регіоні були впроваджені віялові відключення електроенергії. 

Проте відсутність світла – не єдина неприємність, з якою стикнулися запоріжці. Також виникають проблеми з опаленням та гарячим водопостачанням. В додаток до цього, мобільні оператори почали обмежувати послуги мобільного зв’язку та Інтернету для населення. 

Так, щоб у критичній ситуації люди мали можливість хоча б зарядити телефон, приготувати їсти та зігрітися, ОСББ почали закупляти генератори.  

«Розуміємо, що для ОСББ закупити генератори для багатьох будинків є складною задачею. Відтак, щоб полегшити фінансове навантаження на їхні бюджети та допомогти придбати альтернативні джерела електроенергії, у Запоріжжі впроваджується програма часткової компенсації коштів мешканцям багатоквартирних будинків за придбання генераторів», - розповідає голова Запорізької обласної організації «Слуга Народу», нардеп Павло Мельник.

Незабаром депутатами від партії "Слуга Народу" буде ініційована розробка програми з компенсування вартості генераторів. Її мають ухвалити на найближчій сесії міськради. Про це у відео зверненні повідомила голова фракції «Слуга Народу» Запорізької міської ради Регіна Харченко. 

Вона також додала, що тільки після цього, будуть оприлюднені вимоги та пакет документів для відшкодування коштів.

Нагадаємо, що подібні програми вже запроваджені у таких містах, як Львів та Київ. Також Кабмін ухвалив рішення звільнити від ПДВ та ввізного мита низку актуальних імпортованих товарів. Серед них є генератори та інші прилади альтернативного живлення.

Просмотров: 5401. Теги: Регина Харченко Мельник Павел
Поделиться: