У Комунарському районі Запоріжжя запровадили особливий режим через нашестя сарани (відео)

Опубликовано 2025/07/22 - 14:54
У Комунарському районі вводять особливий стан через нашестя сарани

У Комунарському районі вводять особливий стан через нашестя сарани

У Запоріжжі, в Комунарському районі, зафіксували масове розмноження єгипетської сарани. За інформацією фахівців Держпродспоживслужби, шкідники поширились на площу понад 3000 гектарів. В інших районах зустрічаються поодинокві випадки. Спеціалісти розповіли про заходи проти поширення сарани та зробили прогнози на подальший розвиток подій. Детальніше – "ЗаБор".

Нагадаємо, що наприкінці червня у Запорізькому районі помітили шкідників. Після численних скарг мешканців Кушугумської громади, місцева влада розпочала хімобробку. Днями, мерія почала готуватися до нашестя й у самому Запоріжжі.

Минулого тижня комахи дісталися Комунарського району, в суботу були помічені в Олександрівському. А вчора хмари із сарани вже були над центром Запоріжжя та перелітали через Дніпро на правобережжя. 

Вчора місцеві мешканці помітили сарану у Соцмісті та сьогодні на Бабурці.

Через нашестя шкідників, у Комунарському районі запроваджено карантинну зону, щодня вранці проводиться обробка заражених територій інсектицидами другого класу небезпеки. Про це повідомила Людмила Кир’ян, заступник начальника управління- начальник відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби.

Перший спалах навали сарани був зафіксований ще 11 липня у Кушугумській громаді. Відтоді створено спеціальний штаб для локалізації вогнищ. Уже 19 липня сарану помітили й у межах Запоріжжя.

Причинами поширення комах називають теплу зиму, тривалу посуху, необроблені землі, утворення нової кормової бази після обміління Каховського водосховища, а також неможливість проведення сільгоспробіт через воєнні дії.

Аграріям та жителям рекомендують негайно повідомляти про нові осередки зараження за номером телефону: 15-80.

У зв’язку з обробкою хімікатами, пасічників завчасно попередили про необхідність переміщення вуликів. Оброблені території закривають для відвідування тваринами та комахами щонайменше на 7 днів.

Переглядів: 1204. Теги: экология экологическая катастрофа
Поділитися: