У 2024 році міська влада Запоріжжя хотіла направити на потреби оборони менше грошей ніж минулого року

Опубликовано 2024/03/15 - 15:47

Стало відомо, що у 2023 році загальна сума, яку направила міська рада Запоріжжя на потреби оборони склала трохи більше ніж 270 мільйонів гривень. А от згідно з укладеним бюджетом на 2024 рік запорізькі депутати планували віддати обороні лише 200 млн гривень. Докладніше - "ЗаБор".

Дані щодо того скільки Запоріжжя направило на оборону минулого 2023 року опублікував Комітет виборців України. Інформацію було отримано безпосередньо від міської ради, куди комітет у лютому 2024 року направив запит щодо загального розміру видатків з місцевих бюджетів на потреби сил оборони.

Отже, повідомляється, що у 2023 році Запорізька міська рада направила на потреби оборони 272 мільйонів гривень. Це 1,4% від суми всіх видатків бюджету Запоріжжя минулого року.

Варто зазначити, що найбільше коштів у відсотковому відношенні виділив Львів (3,8%), Полтава (2,9%) та Миколаїв (2,6%). А за сумою допомоги лідерами був Київ (8,9 млрд) та Дніпро (1,6 млрд).

Цікаво, що цьогоріч депутати Запорізької міськради збирались спрямувати на підтримку обороноздатності 200 мільйонів гривень. Ця сума була затверджена на останній сесії міської ради Запоріжжя наприкінці 2023 року. Варто також нагадати, що з приводу цього в Запоріжжі навіть проходили громадські слухання - там волонтери пропонували спрямувати на оборону аж 400 мільйонів гривень.

Однак, як вже повідомляв "ЗаБор" найближчим часом міська влада Запоріжжя має збільшити суму грошей, що виділяється на оборону. Нагадаємо, наприкінці лютого від ОВА до Запорізької міської ради надійшла вимога щодо збільшення суми, яка виділяється на ЗСУ. За попередніми даними повідомлялось, що це буде близько 17,5% відсотків. Цю інформацію прокоментував голова ОВА Федоров й заявив, що це обійдеться місту в близько 1,5 мільярди гривень, тому зважаючи на складну фінансову ситуацію в обласному центрі від Запоріжжя будуть вимагати менше ніж 17%.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 323. Теги: бюджет ВСУ
Поделиться: