Ситуація під Роботиним на Запоріжжі нестабільна: що відбувається на фронті?!

Опубликовано 2023/10/02 - 11:43

На Запорізькому напрямку фронту продовжується наступ ЗСУ. Американські аналітики повідомляють, що в районі села Роботине в Запорізькій області українські війська тиснуть на росіян, але при цьому з деяких позицій їм довелося відступити. Докладніше - "ЗаБор".

ЗСУ продовжують контрнаступ біля Роботиного та Вербового в Запорізькій області, протидіючи тактичним контратакам російських військ. Водночас українські захисники втратили окремі позиції на західному флангу під Роботиним і продовжують відбивати удари росіян на лівому та правому флангах у зоні прориву.

У аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни зазначають, що ситуація на цьому напрямку змінилась протягом останніх двох тижнів. 

Висновки вони роблять на основі публікацій Генштабу та бійців ЗСУ, а також на основі дописів та відео російських "військкорів". Дані свідчать, що українські підрозділи наприкінці вересня втратили фортифікації ЗС РФ на південний захід від Роботиного, звідки вибили противника два тижні тому. Крім того, ворог продовжує тиснути на позиції ЗСУ на захід та південь від цього населеного пункту, а також — під Вербовим.

Автори звіту зазначають, що бої під Оріховим ведуть зі змінним успіхом. Підрозділи ЗСУ та росіян обмінюються контратаками:

- ЗСУ атакували на північний захід від Роботиного, біля Вербового та у напрямку Новопокровки;
- відбувся обмін ударами біля Новофедорівки та Білогорі'я (на схід на північний схід від Вербового).

Варто зазначити, що Генштаб ЗСУ у звіті на ранок 2 жовтня вказав, що ЗС РФ намагались атакувати біля Новодарівки та Вербового. Командування вказало, що атаки були безрезультатні.

Нагадаємо, нещодавно в Генштабі анонсували "гарні новини" на Таврійському (Запорізькому) напрямку.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 450. Теги: война наступление ВСУ
Поделиться: