Ситуація на Запорізькому напрямку фронту: дані від українського командування та американських аналітиків

Опубликовано 2024/02/20 - 12:49

В командуванні повідомляють, що ЗСУ змогли відбити всі атаки окупантів на Запорізькому напрямку. Вчора ЗСУ також змогли взяти в полон рашистів у Роботине. Водночас американські аналітики кажуть про те, що рашисти змогли просунутись до околиць Роботиного. Великого резонансу в мережі набув матеріал CNN про 50 тисяч солдатів рф в Запорізькій області - цю інформацію спростовують українські експерти. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, у суботу, 17 лютого, окупанти пішли в масований наступ в Запорізькій області в районі Роботиного та Вербового. Вони також продовжили атаки у неділю та в понеділок, 18 та 19 лютого. За даними DeepState станом на ніч з 18 на 19 лютого, рашисти змогли зайти у Роботине

Американські аналітики говорять, що несвоєчасна західна допомога дала змогу окупантам розпочати наступ одразу на трьох ділянках фронту одночасно.

Сьогодні Оперативне командування "Захід" опублікувало нове відео з боїв із Запорізького напрямку. Там зазначили, що вчорашня ніч була важкою, однак всі атаки ворога відбиті.

"Вчорашня ніч була складною. Атаки на Запорізькому напрямку всі відбиті. окупанти знищені. Ситуація - контрольована. Наші воїни героїчно тримають оборону і знищують противника. Відставити паніку. Довіряйте ЗСУ. Слава Україні!", - йдеться в повідомленні.

Водночас у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) повідомляється, що російські війська просунулися поблизу Роботиного та продовжили 19 лютого посилені наступальні дії в західній частині Запорізькій області. Аналітики посилаються на опубліковані 19 лютого геолокаційні кадри, які демонструють, що російські війська нещодавно просунулися до західних околиць Роботиного.

За заявами російських мілблогерів, окупанти намагаються тактично розділити українські війська, розташовані вздовж лінії Роботине-Вербове.

Водночас відомо, що вчора, 19 лютого, на околицях Роботине українські захисники змогли взяти в полон групу рашистів, яка змогла зайти в населений пункт. В DeepState навіть опублікували кілька відео, де видно, як окупанти здаються в полон ЗСУ. Там зазначають, що бої за село тривають.

Також вчора, 19 лютого видання CNN опублікувало інформацію, що російські загарбники почали масово нарощувати сили у Запорізькій області. Зазначається, що росіяни зібрали там 50-тисячну армію.

"Це відбувається в той момент, коли російські війська намагаються посилити свою перевагу на східному фронті після того, як підняли свій прапор у кількох частинах Авдіївки Донецької області", – додає видання.

Цю інформацію активно підхопили українські ЗМІ, що спричинило трохи панічних настроїв в мережі серед користувачів. Тут варто зазначити, що CNN прямо посилається на дані "деяких аналітиків", не наводячи конкретних імен чи сторін.

Водночас український військовий експерт Олександр Коваленко спростовує цю інформацію й каже про те, що така кількість російських окупаційних військ вже рік як дислокується в Запорізькій області:

"В Запорожскую область россияне стягивают пятидесятитысячную армию…Именно с таким посылам вышел материал CNN, который подхватили наши СМИ и который создал определённую панику не только в запорожской области среди местного населения, но и по всей стране [...] CNN раскрыли секрет Полишинеля. Уже год как данное количество сил и средств РОВ концентрируется в Запорожской области. И активизация действий РОВ нельзя сказать, что не было неожидаемым и его будут отражать по мере сил и средств СОУ", - йдеться в повідомленні Коваленко.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 720. Теги: война военная сводка
Поделиться: