Шокуючі подробиці про бабусю, що рік живе у бомбосховищі: в неї є родичі у Запоріжжі і вона... дає їм гуманітарку

Опубликовано 2023/08/31 - 12:11

Нещодавно в одному з укриттів Запоріжжя знайшли жінку переселенку, яка живе там вже рік. Відома, запорізька активістка розповіла, як виявляється, у бабусі є діти у місті, які іноді до неї приїжджають. До розв'язання питання із житлом для жінки долучилися представник омбудсмена з прав людини, Мінреінтеграції та голова Пологівського району. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, "ЗаБор" розповідав, що запорізький блогер знайшов в одному із бомбосховищ Запоріжжя 77-річну бабусю, яка рік живе там. Відомо, що жінка із села Мала Токмачка, що знаходиться у прифронтовій зоні Запорізької області.

Запорізька активістка та керівниця ГО "Хочу Вчитися" Катарина Звєрєва у своїй соцмережі розповіла подробиці щодо ситуації з жінкою переселенкою. За її словами до розв'язання питання із розміщенням бабусі долучилися представник омбудсмена з прав людини Михайло Волков, Мінреінтеграції та голова Пологівського району Артур Крупський та соціальні служби.

За словами активістки, як виявилося, у бабусі в Запоріжжі живуть доньки, які іноді приїжджають до неї. Жінку евакуювали з Малої Токмачки до обласного центру волонтери та якийсь час вона була у пункті прийому евакуйованих у Козак Палаці, а після його закриття її забрали в бомбосховище волонтери.

Як зазначає Звєрєва, спеціалісти соцзахисту вже запропонували жінці прихисток, однак вона відповіла, що їй треба порадитись, й вона дасть відповідь через декілька днів. За словами активістки, жінка дуже боїться опинитися у ще більш не пристосованішому для життя місці, ніж бункер у якому вона зараз живе.

"У бабці є родичі в Запоріжжі, доньки, за неперевіреною інформацією одна з них працює в обласній лікарні. Бабцю евакуювали волонтери і привезли в Козак палац рік тому. Звідти ніхто нікуди її не прилаштував і не забрали, а коли там закрився пункт прийому евакуйованих, то її забрали з собою волонтери у бункер. Там вона і залишається вже рік. Родичі знають де вона, іноді приїжджають. Вчора бабця сказала, що дає їм гуманітарку.

Я не буду ставити діагнози, але похилий вік вдається в знаки. При спілкуванні поведінка різко змінюється, як і теми розмови. В неї великий страх опинитись в гіршому місці ніж це, хоча вона звісно не хоче залишатися в підвалі. Але приймати рішення самостійно в неї  не виходить. Сьогодні їй запропонували спеціалісти соцзахисту, якийсь прихисток, але вона сказала, що порадиться і через декілька днів скаже. Ну розумієте, їй там радитись ні з ким, а дати їй раду волонтери не можуть.

Я дивуюсь, як після розголосу її хоч на обстеження в лікарню не забрали для початку. Гадаю справа йшла б швидше, якби доньки допомогали в цьому питанні. Впевнена вони вже побачили відео зі своєю мамою, але ще не зʼявлялись. Я їм рекомендую швидше реагувати, зʼявитись самостійно і сприяти тому, щоб вашу маму прилаштували в якийсь заклад, якщо ви її не забираєте, бо вас вже шукають", - йдеться у пості запорізької активістки.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 2450. Теги:
Поделиться: