Що буде з Запорізьким онкоцентром: де пацієнти будуть проходити хіміотерапію та опромінення?!

Опубликовано 2024/11/09 - 17:30

Пацієнтів постраждалого від удару КАБом онкологічного центру (колишнього диспансеру) Запоріжжя переводять на інші локації Запорізької обласної клінічної лікарні (ЗОКЛ). І якщо з хіміотерапією проблема вирішується, завдяки приміщенням, то з опроміненням все складніше. Детальніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, що 7 листопада російські окупаційні війська нанесли 5 ударів КАБами по Запоріжжю. Один із прильотів був по онкоцентру, який тільки у цьому році зі скандалом передали в обласну лікарню.

Внаслідок прильоту постраждали 5 медпрацівників, сильніше за усіх лікар, що працював на КТ і який під час прильоту, зі слів медиків, був у машині. Він отримав тяжкі поранення і Його на руках один із колег доніс до операційної .  На сьогодні його стан оцінюють як важкий, але стабільний.

Після прильоту постраждали основний корпус (тут повибивало усі вікно з однієї сторони на всіх 5 поверхах), постраждала радіологія, де тільки закінчувалась реконструкція, а також сильно постраждав корпус лінійного прискорювача, біля якого саме і вдарив КАБ.

Завдяки дуже міцним стінам бункеру, з самими лілейним прискорювачем нічого не сталося.  А от стіна будівлі та дах серйозно постраждали.

Як розповів вчора на пресконференції директор ЗОКЛ Ігор Шишка: «ми перевели стаціонарних пацієнтів до інших відділень. Наразі також триває процес переведення пацієнтів на хіміотерапію до клініки, що знаходиться на вулиці Перемоги».

Медики центру підтвердили, що хіміотерапевтичні відділення перевели до колишнього кардіоцентру.

Наразі активно вирішується питання щодо амбулаторного прийому. Тут варто зазначити, що обладнання не зазнало ушкоджень. Медики онкоцентру розповіли "ЗаБору", що полікліника не зазнала значних ушкоджень і вже з понеділка вони планують приймати паціентів. Тут і на вихідних тривають роботи, щоб була можливість приймати паціентів. 

Іван Федоров, голова Запорізької ОВА, заявив, що найближчим часом буде відновлено пошкоджене відділення радіології. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко пообіцяв підтримку в цьому процесі.

Що буде з пацієнтами, які потребують променевої терапії?

Ігор Шишка заявив, що проведено переговори з іншими спеціалізованими медичними установами країни щодо надання допомоги пацієнтам, які потребують променевої терапії.

"Ми обговорили ситуацію з керівництвом Інституту раку та іншими фахівцями по всій Україні. Нам запропонували допомогу практично з усіх областей, щоб евакуювати пацієнтів на променеву терапію. Це важливий крок, щоб продовжити лікування, поки не відновимо роботу лінійного прискорювача. Саме обладнання не зазнало пошкоджень," – зазначив Шишка.

☎️ Запис на консультації та прийом пацієнтів протипухлинного центру перенесено за адресами:

вул. Оріхівське шосе, 10

вул. Перемоги, 78

Тел.: 068 812 97 76; 066 146 03 17; 097 186 36 11

Переглядів: 970. Теги: онкодиспансер терроризм последствия прилетов
Поділитися: