Прибічник КПУ катався між Запоріжжям, Києвом та Львовом та корегував ракетні удари по енергетичній інфраструктурі

Опубликовано 2023/01/05 - 12:36

Контррозвідка Служби безпеки викрила ще одного агента фсб у результаті багатоетапної спецоперації у Львівській області. Відомо, що він працював на Сході України, та їздив у Запоріжжя та Київ, де виявляв об’єкти енергетики та залізничної інфраструктури, по яких ворог здійснював ракетні удари. Детальніше - "ЗаБор".

Інженер одного з держпідприємств, розташованих на сході України на початку повномасштабного вторгнення був завербований російською спецслужбую для проведення розвідувально-підривної діяльності проти нашої держави. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

За даними Львівської прокуратури річ йде про 34-літнього мешканця Запоріжжя. Який окрім усього іншого неодноразово поширював матеріали, що містять схвалення протиправних дій країни-агресора, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності України.

Спочатку, за завданням ворога, зрадник збирав інформацію про розміщення стратегічних об’єктів у південно-східних регіонах України.

Крім цього, він пропонував представникам країни-агресора свою допомогу у розробці новітньої радіолокаційної установки на основі відомостей щодо української РЛС.

Також, прикриваючись "відрядженням", агент їздив до Києва та Запоріжжя для виявлення об’єктів енергетики та залізничної інфраструктури, по яких ворог здійснював ракетні удари.

На місці мав оглянути їхній технічний стан, рівень можливих пошкоджень і підготувати відповідний "звіт" для фсб.

Наступна його "поїздка" була до Львівщини, де він намагався встановити місцезнаходження об’єктів критичної інфраструктури. А отриману інформацію він намагався переправити російській спецслужбі у вигляді електронних координат та фото. Це робилось для ракетних атак російських терористів.

Але СБУ вдалося затримати зрадника на спробі передачі інформації агресору.

Під час обшуку у затриманого виявлено мобільний телефон із доказами листування з ворогом та символіку комуністичного тоталітарного режиму.

На підставі зібраних матеріалів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 2, ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.

Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Із фото, опублікованих СБУ, можна побачити, що інженер був прихильником компартії. Так, в нього збереглися і фото з колишнім лідером КПУ Симоненко. 

Просмотров: 2702. Теги: КПУ коллаборационизм
Поделиться: