Представник Запорізького ТЦК розповів про вручення повісток і про те, як опинився у військкоматі (відео)

Опубликовано 2024/02/06 - 16:26

В Запорізькому ТЦК та СП служать військові, які від початку повномасштабного вторгнення, або ще до нього, воювали на фронті та отримали поранення. Серед них військовий Богдан, який під час ворожого обстрілу на Донеччині отримав поранення й переніс близько 12 операцій. Після цього чоловіка перевели до запорізького військкомату. В інтерв'ю він розповів, про бої, поранення, лікування та спілкування з українцями під час вручення повісток. Докладніше - "ЗаБор".

Інтерв'ю з військовим опублікував Запорізький ТЦК та СП на своїй офіційній сторінці в соцмережі.

Військовий Богдан Чирібай розповів, що він родом з міста Рубіжне Луганської області. У 2020 році, коли йому було 22 роки, він підписав контракт й пішов до 54-ої окремої механізованої бригади ім. гетьмана Івана Мазепи (дислокувалась раніше у місті Бахмут Донецької області). На фронті в нього був позивний "Дракон".

Перший бій з російськими окупантами військовий зустрів 21 березня 2022 роки.

Поранення отримав 7 травня в Донецькій області. Чоловік розповів, що тоді на позиції залишився тільки він та його побратим на позивний "Кабан". В той день російські окупаційні війська щільно обстрілювали їх посадку від самого ранку, були поранені бійці і їх евакуйовували, через це тільки вдвох вони залишились на позиції. В один момент Богдан побачив, що над ним висить ворожий дрон. Він розповів, що намагався його збити, однак в нього не вийшло. Після цього їх почали обстрілювати, отримав поранення військовий після третього "приходу".

Він розповів, що внаслідок обстрілу він отримав осколкове поранення правої руки. Пробув у лікарні імені Мечникова в Дніпрі 7 днів, після чого його відправили на евакуацію до Черкас. І вже там в лікарні військовому провели близько 12 операцій на руці.

Після виписки та відпустки для реабілітації його перевели до Запоріжжя в ТЦК та СП. Тут він охороняє установу центру комплектування, а також займається сповіщенням громадян щодо мобілізації, тобто вручає повістки.

Військовий розповів, що під час спілкування з військовозобов'язаними українцями під час вручення повісток, не раз стикався з неповагою. За його словами, є навіть люди, які просто на вулиці підходять й звинувачують у тому, що він не на фронті.

"Були моменти, коли під час патрулювання, пішого, підходили люди й кажуть "чого ти такий молодий і ти не служиш, чому ти не в траншеї?". На що я їм просто відповідаю "Гарного дня. Всього вам найкращого". По-перше, перед тим як підійти до кожного співробітника ТЦК та СП, ви не знаєте, який він шлях пройшов. Не бажаю нікому цього пройти", - розповів військовий Богдан.

Військовий також розповів в інтерв'ю, що після перемоги України, буде надалі проходити військову службу, доки дозволятиме здоров'я. За його словами, він вже не відчуває себе цивільним і хоче продовжувати свою військову кар'єру.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1927. Теги: война военные военкомат
Поделиться: