Перші роковини масованого ракетного удару по житлових будинках Запоріжжя: як це було?! (фото)

Опубликовано 2023/10/06 - 17:18

Сьогодні, 6 жовтня, перші роковини з одного найжахливіших днів в сучасній історії Запоріжжя - рік тому окупанти масовано обстріляли центр міста і прямими влучаннями зруйнували житлові будинки. Тоді загинуло 20 людей. Докладніше - "ЗаБор".

Рано вранці, близько 5-ї години 6 жовтня 2022 року, російська армія завдала сім ракетних ударів по Запоріжжю. Були атаковані житлові квартали - багатоповерхівки та приватний сектор. У результаті обстрілу було пошкоджено понад 40 багатоквартирних будинків і будівель Запоріжжя, 11 домогосподарств приватного сектору.

Удари прийшлися і по центру міста. Були зруйновані цілі підʼїзди у будинках історичного ареалу Запоріжжя - проспект Соборний, 151, між коледжем та житловим будинком на зупинці транспорту Мира та вулиця Сталеварів, 16. Саме в такому порядку рашисти завдавали удари по будинках. 

За розповідями місцевих жителів, містянин, що жив у будинку на Сталеварів, 16, після першого удару вийшов на вулицю аби подивитись що відбувається, а після окупанти завдали ще двох ударів, один з яких прийшовся саме по його будинку.

Пошуково-рятувальна операція тривала до 9 жовтня. У результаті російського терористичного акту загинуло 20 осіб.

Тоді російський пропагандист та колаборант рогов робив заяви про те, що влучання у житлові будинки нібито погана робота української ППО. Однак пізніше з'явилось відео, де видно як ворожа ракета прямим влучанням вдарила по житловому будинку.

Варто зазначити, що це був перший масований обстріл житлових будинків Запоріжжя. Після цього в межах тижня російські терористичні війська здійснили цілу серію жахливих терактів, завдаючи ударів по житлових будинках.

Відтоді пройшов рік. Наразі будинок по проспекту Соборному, 151, активно реконструюють. За останніми новинами - будівництво там дійшло до 5 поверху. Будинок на Сталеварів, 16, лише починає процес реконструкції.

Світла пам'ять всім, хто загинув у той день через рашистський теракт.

Просмотров: 989. Теги: обстрелы
Поделиться: