Пенсійний фонд висунув нові умови для мешканців окупованої частини Запорізької області

Опубликовано 2026/02/05 - 09:31

Пенсійний фонд України поновлює виплати пенсіонерам із тимчасово окупованих територій Запорізької області , які пройшли фізичну ідентифікацію. Однак частині громадян необхідно додатково подати заяву про неотримання пенсій від рф. Без цього виплати залишатимуться заблокованими. Детальніше - «ЗаБор».

Нагадаємо, що в Україні зросли пенсії.

Пенсійний фонд України відновлює виплати пенсіонерам із тимчасово окупованих територій, однак не всім одразу. Йдеться про громадян, які вже пройшли фізичну ідентифікацію, але ще не подали заяву про неотримання пенсійних виплат від російської федерації. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики.

У Мінсоцполітики наголошують: відповідну заяву необхідно подати до 1 квітня 2026 року. Лише після цього пенсійні виплати можуть бути поновлені в повному обсязі.

Станом на 1 січня 2026 року пенсії були призупинені 337 тисячам пенсіонерів. Причина — необхідність пройти ідентифікацію та підтвердити, що люди не отримують виплат від країни-агресора. Через це на початку року в багатьох містах фіксували масові звернення до відділень Пенсійного фонду, що призвело до черг і перевантаження сервісів.

У Пенсійному фонді повідомили, що тим пенсіонерам, які пройшли фізичну ідентифікацію у січні — як онлайн, так і особисто, — виплати вже поновлюють. Кошти нараховують з початку року. Тобто у разі проходження ідентифікації, наприклад, у лютому, людина отримає пенсію одразу за два місяці.

З початку січня виплати вже відновили близько 50 тисячам громадян. У пріоритеті — люди з інвалідністю. У Мінсоцполітики запевняють, що ідентифікацію в ПФУ проводять у максимально стислі строки.

Підтвердити особу та розблокувати пенсійні виплати можна кількома способами:

дистанційно — через вебпортал або застосунок Пенсійного фонду України з використанням «Дія.Підпису» чи відеоідентифікації

офлайн — особисто у будь-якому сервісному центрі ПФУ або у відділенні уповноваженого банку; • за кордоном — надіславши поштою офіційний документ, що підтверджує перебування людини в іншій країні.

У Мінсоцполітики закликають пенсіонерів не зволікати з подачею документів, аби вчасно поновити виплати.

Переглядів: 459. Теги: пенсионеры оккупация
Поділитися: