Опитування щодо якості життя: Запоріжжя вважають депресивним, занепадаючим та некомфортним

Опубликовано 2024/06/10 - 14:51

Нещодавно було проведено всеукраїнське муніципальне опитування щодо якості життя в обласних центрах України. Так, майже в усіх параметрах Запоріжжя опинилось у самому кінці рейтингів. Запоріжці вважають місто депресивним, не доглянутим, некомфортним, екологічно забрудненим. Також Запоріжжя опинилось на останньому місці щодо довіри населення до міської влади, в тому числі в.о.мера. Докладніше - "ЗаБор".

Результати опитування оприлюднив Міжнародний Республіканський Інститут. Так, самі мешканці оцінювали міста за різними параметрами - медичні послуги, транспорт, дороги, вуличне освітлення, освіта, робота поліції, доступ для людей з інвалідністю, стан бомбосховищ, соціальний захист тощо.

Цей рейтинг було поділено на три групи міст - "захід", "центр" та "прифронтові" й Запоріжжя опинилось в третій. Згідно з рейтингом Запоріжжя опинилось на передостанньому місці разом з Миколаєвом з однаковими показниками. При цьому, якщо дивитись на оцінку, то Запоріжжя містяни оцінили як місто із середньою якістю життя.

photo1718019831.jpeg

Також в опитування входило питання щодо місцевої влади. Тут Запоріжжя опинилось на останньому місці за схваленням діяльності в.о.мера та на передостанньому щодо діяльності міської ради. Щодо в.о.мера, то більшість опитаних запоріжців вважають, що:

- треба якомога скоріше провести вибори (56%);
- інші 20% вважають, що все має залишатися як є;
- ще 13% відповіли, що треба повернути мера на посаду;
- ще 11 % відповіли, що не знають.

photo1718019831-_1_.jpeg

Водночас запоріжці більше довіряють Запорізькій ОВА. Тут Запоріжжя опинилось на 7 місці рейтингу з 38% схвалення діяльності адміністрації.

Опитування проводилося з 13 квітня по 14 травня 2024 року, коли Анатолій Куртєв ще залишався на посаді в.о.мера, а Іван Федоров тільки заступив на посаду голови ЗОВА і ще не було скандалів з ліквідацією Протупухлинного центру та закриттям шкіл

msg-1001778124531-11728.000022.jpg

Водночас за результатами опитування запоріжці вважають Запоріжжя цілком відповідним для відкриття власної справи, попри близькість до лінії фронту. Та й рівень адаптації економіки до умов війни в нас не такий поганий - по середині.

photo1718019831-_2_.jpeg

А от щодо емоційного сприйняття міста Запоріжжя, то воно опинилось в кінці одразу в 7 рейтингах. За їх результатами містяни вважають обласний центр депресивним, занепадаючим, економічно відсталим, екологічно забрудненим, не доглянутим, некомфортним та небезпечним.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 3543. Теги: рейтинг опрос
Поделиться: