На ТОТ Запорізької області дітям влаштовують зустрічі з рецидивістами і готують до війни з українцями (фото, відео)

Опубликовано 2024/04/30 - 16:17

На окупованій частині Запорізької області росіяни намагаються повністю охопити пропагандою саме дітей. Їх змушують вступати в аналог піонерської організації - "Движение первых", де вони повинні носити форму з російською символікою, вішати прапори рф, писати листи військовим, що вбивають українців, а також зустрічатися з так званими "героями СВО". До речі, нещодавно для дітей організували зустріч з рецидивістом. І найстрашніше те, що росіяни вже зараз готують українських дітей до війни з українцями. Подробиці про те, що роблять з дітьми на ТОТ Запорізької області в інтерв'ю "ЗаБору" розповів голова громади під Бердянськом. 

Окупанти влаштовують дітям зустрічі з рецидивістами 

Нещодавно у Бердянському районі окупанти влаштували дітям зустріч із рецидивістом 

Місцеві колаборанти відзвітували, що в селі Нововасилівка провели зустріч із молоддю, на якій був присутній російський скандальний боксер В'ячеслав Дацик на псевдо "Рудий Тарзан". 

5296427213161355519_121.jpg

У росії він відомий як прихильник ультранаціоналістичного руху «Слов'янський союз». У 2007 році був затриманий за серію пограбувань салонів стільникового зв'язку, визнаний неосудним, поміщений до психіатричної клініки, звідки у 2010 році втік.

Після відбуття терміну рішенням суду його депортували до росії, де засудили до п'яти років позбавлення волі. У 2016-му він вийшов на волю. Також його обвинувачували в дебошах, нападах на повій, спробі перетину російсько-естонського держкордону.

У 2023 році Дацик заявив, що він вербує ув'язнених, щоб взяти участь у війні проти України. Тепер у вільний від вбивств час він «надихає» дітей на ТОТ.

І це не єдиний випадок трешу на окупованій території й особливо в Бердянському районі.

Про те, що творять окупанти у тому ж Бердянському район інтерв'ю "ЗаБору" розповів голова Софіївської громади Станіслав Захаревич. 

За словами голови громади, дітей змушують брати участь у заходах з, так званими, "героями сво", а також писати їм листи. Все це вони знімають на відео, де розповідають, що діти з окупованих територій Запорізької області нібито підтримують російських окупантів. 

5384205864971392564_121.jpg

На окупованих територіях змушують дітей вступати в пропагандистську організацію "Движение первых" 

За словами голови Софіївської громади окупанти під час, так званої, "роботи" з дітьми часто використовують залякування та терор. 

Так, це він бачив на власні очі, коли прийшли росіяни і він опинився в полоні, де його тримали цілий місяць. 

Так, він розказує, що якось до карцеру посадили трьох підлітків, яких звинуватили у тому, що вони нібито викрали авто. Їх (мабуть, щоб зламати) тримали декілька діб в одній камері (де був один лежак) з дорослим чоловіком. І що він з ними робив, невідомо. 

Захаревич також розповідає, що окупанти майже одразу після захоплення території намагалися відкрити школи, щоб охопити пропагандою саме дітей. Але відкриття шкіл давалось їм дуже важко, адже станом на 1 вересня 2022 року, рашисти не змогли відкрити жодної школи в Софіївській громаді  На сьогодні, під контролем окупантів, в громаді функціонує 5 шкіл.

"До шкіл дуже жорсткий доступ. До більшості шкіл батьків взагалі не допускають, або допускають тільки після обшуків. В частині закладів дітям заборонено приходити з мобільними телефонами, в іншій частині закладів - вони забирають мобільні телефони. Самі військові, перевіряють телефони й особисті речі дітей. Це перший момент.

Другий момент - на уроках всі, так звані, вчителі вводять наративи російської пропаганди. Вони доволі жорстко закликають дітей дивитися російські передачі, російські новини, також пропагують путіна і т.д.", -  розповідає в інтерв'ю голова громади.

За його словами, найбільш суттєвий метод для пропаганди, який використовують окупанти - це так зване "Движение Первых". Воно почалось навесні 2023 року до навчальних закладів в Софіївській громаді прибула делегація молоді, які почали проводити у школах з дітьми від 7 до 17 років популяризацію цього руху, закликаючи до нього вступати.

Пропагували його з весни 2023 року, а змусили вступити у вересні 2023-го. Вимагали, щоб діти від 14 років самі писали заяви, а до 14 років заяви писали вже батьки. 

"Приходила жорстка вказівка - по кожному закладу освіти визначити відповідальну особу за "Движение Первых", це зазвичай завучі. Їх задача - максимально охопити дітей цим "рухом". Тобто воно начебто добровільне, але по факту є примусовим. У випадку, якщо дитина або батьки відмовляються, то в них потім відбуваються неприємності - їм напряму погрожують позбавленням батьківських прав й застосувати інші заходи", - каже Захаревич.

@zaborzp-_1_.jpg

Українських дітей на окупованій території готують до війни з українцями 

За словами Захаревича,  в цьому "Движении Первых" дітей вдягають у футболки з російською символікою, змушують співати російський гімн і т.д. Також Станіслав Захаревич розповідає, що дітей додають у вайбер групи, де куратори дають дітям завдання.

"В окремих закладах освіти цим кураторами є представники цих закладів освіти, але мені повідомляли про те, що є закриті вайбер-групи, де невідомі куратори. Й саме вони дають відповідні завдання дітям - піти зняти відео або фото і скинути його. Були випадки, коли діти, скажімо так, ігнорували ці вказівки і після цього  до дитини та батьків приходили представники окупаційної поліції й влади, а також, так звані, органи опіки та піклування. Батька й таким дітям безпосередньо доноситься, якщо ця ситуація продовжиться, то будуть дуже серйозні наслідки - дітей у цих батьків просто заберуть", - розповідає Захаревич.

Захаревич розповідає, що також рашисти використовують відому ще з радянських часів "Зарницю". Окупанти вивозять дітей до таборів та розподіляють їх за різними направленнями - оператор БПЛА, сапер, бойовий медик. Таким чином дітей вже з раннього віку готують до того, що вони в майбутньому стануть російськими солдатами.

@zaborzp.jpg

До речі, можете здогадатися,  хто стає умовною ціллю у цій грі й кого повинні ненавидіти діти.  

"Також тих дітей, яких вважають більш менш успішними з погляду окупанта, вони їх відправляють на так зване оздоровлення до Криму. Іноді бувають такі випадки, коли дитина просто зі школи, скажімо так, не повертається, а її повезли до дитячого табору в Крим. А батькам просто повідомляють про те, що ваша дитина у Криму. На території моєї громади дітей повертали, але батьків зрозуміло це дуже сильно лякало", - каже голова Софіївської громади.

Нагадаємо, як розповів "ЗаБору" Станіслав Захаревич, на ТОТ Запорізької області з'явилось багато заїжджих мусульман, які поселяються там зі своїми сім'ями. Зокрема, з'явилося багато жінок, які носять хіджаби, через що виникають конфлікти з населенням. Так, одного чоловіка побив окупант за те, що той прийшов в магазин із голим торсом.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 3060. Теги: терроризм
Поделиться: