Мерія Запоріжжя програла суд проти директора лікарні №5

Опубликовано 2023/03/31 - 20:47

Міська влада Запоріжжя програла ще одну судову справу директору комунальної лікарні №5  Дмитру Івченко.  Суд постановив закрити справу про адміністративні правопорушення у відношенні директора. На базі цієї справи була винесена одна із доган директори, завдяки чому в.о.мера видав розпорядження про його звільнення з посади.  Детальніше – "ЗаБор".

27 березня  Орджонікідзевській райсуд Запоріжжя закрив справу про адміністративні правопорушення у відношенні Дмитра Івченка за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП . І закрили її у зв’язку з відсутністю в діях події і складу адміністративних правопорушень.

Що ж на разі відбувається у 5 міській лікарні: хронологія подій:

? 07.12.2022 у Запоріжжі пройшла таємна сесія міськради, на якій ухвалили рішення про "реорганізацію" 5 лікарні, шляхом приєднання до меньшої - 6-ої лікарні

? Після винесення цього рішення  КНП " Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги" ЗМР подала до суду на міськраду про незаконність рішення про реорганізацію.

? 15.12.2022 до лікарні приїхали представники влади, щоб зачитати Рішення про створення ліквідаційної комісії з приводу об'єднання з "Міською лікарнею №6". Проте, 15.12.2022 суд ухвалив призупинити дію рішення міськради.

? 27.02.2023 Створено петицію: Про скасування рішення сесії Запорізької міської ради від 07.12.2022р. "Про реорганізацію юридичної особи – комунального некомерційного підприємства "Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги" Запорізької міської ради шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства "Міська лікарня №6" Запорізької міської ради".

? 28.02.2023 в.о.мера Анатолій Куртєв видав розпорядження про відсторонення керівника 5-ої міської лікарні Дмитра Івченка від службових повноважень та призначення на його посаду Петра Риженка, який не так давно був призначений на посаду медичного директора закладу.

? Дмитро Івченко не погодився з даним розпорядженням секретаря міської ради і в той же день видав власне - відсторонити Петра Риженка від посади медичного директора закладу. Відсторонено його було "у зв’язку з проведенням відносно нього службового розслідування по встановленню фактів порушення норм трудового та кримінального законодавства".

- Тут треба зазначити, що директор комунальної лікарні призначається або звільняється з посади шляхом голосування, чого не відбулось та не відбувалось в даному випадку по призначенню Риженка та відстороненню Івченка. На цьому роблять акцент у самої лікарні. 

? 02.03.2023 Риженко прибув у лікарню і за  допомогою працівників "Кобри", яких зняли з будинку куди влучила ворожа ракета, щоб розкрити всі двері адміністративного корпусу, та вирізати замки.

? 03.03.2023 суд позовну заяву зі сторони КНП " Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги" ЗМР — задовольнив повністю. Запорізький окружний адміністративний суд скасував це рішення й визнав йоги незаконним.

 
За що можна звільнити директора лікарні?!

З кожним із директорів комунальних лікарень складається трудовий контракт.  По закінченням якого проводиться конкурс на посаду, чи він пролонгується.  Якщо владний орган з яких ось причин вважає, що треба звільнити очільника. То усе це не так просто. Найчастіше користуються двома пунктами статті 40 КЗпП (Кодекс законів про працю) України, розповідають юристи, до яких звернулися журналісти сайту. 

Стаття 40. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу
1) змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників; 
3) систематичного невиконання працівником без поважних причин обов'язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення.

Отже першій варіант заблокував суд. На черзі був другий варіант. 

Щоб звільнити працівника, як свідчить 3 пункт статі 40 закону, необхідно довести, що він систематично порушував свої обов’язки і мав до того догану. Іншими словами, в нього повинно бути дві догани, як доказ того, що він системний порушник. 

Рішення про звільнення Івченко і рішення суду

Далі… на протязі двох неділь Петро Риженко  з представниками мерії Анатолієм Васюком (заступником міського голови), Максимом Денщиком (директором департаменту правового забезпечення міської ради)  майже щодня навідувались до лікувального закладу з метою "поставити" Риженко на чолі мед закладу, розповідають медики лікарні.  З’явився і перший документ, а саме протокол по перевірці закладу, де Дмитра Івченка звинуватили у  адміністративному порушенні з низки питань, а потім вже з’явилися догани, з метою звільнення керівника. 

Отже 15 березня з'явилося розпорядження в.о.мера про звільнення Івченко за 3 статті 40 КЗпП

На Івченко було складений адмінпротокол, який і оскаржувався в суді. Отже його звинуватили у тому, що він  склав та підписав лист № 01-14/977 від 28.06.2022 року "Про преміювання директора", яким прохав преміювати самого себе в розмірі посадового окладу". Інша догана була подібною.  

Дмитро Івченко подав до суду. І вже 27 березня Орджонідзевскій суд виніс своє рішення.  

Вердикт суду був таким:

"Таким чином, ретельно дослідивши та перевіривши в ході розгляду справи усі наявні в справі докази, суд приходить до переконання про відсутність в діях Івченка Д.В. складів правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-7 і ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, за обставин, викладених як у протоколах про адміністративні правопорушення, оскільки належних, достовірних і допустимих доказів, яких було б достатньо для визнання її винною у вчиненні цих правопорушень під час розгляду справи встановлено не було".

Отже суд постановив справу про адміністративні правопорушення у відношенні Дмитра Івченка закрити.  Залишається ще одна догана, на підставі подібного адмінпорушення. Але  з боку Івченка впевнені, що і її вдасться "відбити".  Але вже і з одною доганою системності вже немає. 

Просмотров: 1407. Теги: Дмитрий Ивченко Васюк Анатолий Куртев Анатолий Дмитрий Рыженко горбольница №5
Поделиться: