В Запоріжжі викрили корупційну схему в які брали участь лікарі Запорізької обласної клінічної лікарні за попередньою змовою з обласною МСЕК. Їх звинувачують в отриманні грошей за присвоєння інвалідності. Детальніше - "ЗаБор"
Наразі триває розслідування стосовно бізнесу на чоловіках, які намагалися уникнути мобілізації і отримати інвалідність . Про підозру повідомили двом лікарям Запорізької обласної клінічної лікарні — лікарю загальної сімейної практики та лікарю-отоларингологу. Про це є інформація в реєстрі судових рішень.
У ході розслідування з’ясувалося, що лікар-отоларинголог забезпечував видачу медичних висновків, які потім надходили до МСЕК для призначення групи інвалідності. До схеми він залучив інших колег, які формально оформлювали «пацієнтів» у стаціонарне відділення, хоча ті навіть не з’являлися в лікарні.
Отримання 2-ї групи інвалідності коштувало 6 тисяч доларів. З них 2 тисячі платили лікарям ЗОКЛ за оформлення фальшивих діагнозів, а 4 тисячі — йшли посадовцям МСЕК.
Санкція статті, за якою обвинувачують медиків, передбачає до 5 років ув’язнення.
З початку повномасштабної війни послуги МСЕК стали більш затребуваними, адже кількість поранень як у військових, так і у цивільних збільшилася. Це привернуло увагу ЗМІ до фактичного знущання, з яким доводиться стикатися пораненим військовим, проходячи комісії. ВВС Україна зокрема писала про те, як бійці після поранення ще й проходять дев'ять кіл бюрократичного пекла аби отимати посвідчення інвалідності.
Восени 2024 року гучною стала серія скандалів з керівниками МСЕК та, ймовірно, фіктивними пенсіями прокурорів.
Нагадаємо, що через вкрай застарілість та корумпованість даних державних інстанцій, президент Зеленський видав указ про ліквідацію всіх МСЕК. В Україні скасували понад 4 тисячі висновків про інвалідність впродовж місяця.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив чим буде замінено медико-соціальні експертні комісії: "…Буде запроваджена цифрова, прозора, європейська модель. Окрім цього, сьогодні я доручив Міністру охорони здоров'я не пізніше 1 листопада внести всі необхідні нормативні документи й законопроєкти на розгляд Кабінету Міністрів, щоб завершити реформування МСЕК і запровадження нової європейської моделі». Також очільник Мінохорони здоров’я підписав низку наказів про звільнення, додав Шмигаль.