Малашко та інші голови ВА Запорізької області не зможуть тепер нараховувати собі захмарні премії через нову постанову Кабміну

Опубликовано 2024/01/15 - 13:19

В Запорізькій області за час повномасштабної війни не раз з'являлась інформація, що голови військових адміністрацій, які через окупацію зараз знаходяться в Запоріжжі, нараховують собі великі надбавки. Така ж інформація з'являлась й щодо голови ЗОВА Юрія Малашко. За даними відомої громадської організації, премії Малашко сягали 435%. Так, стало відомо, що нещодавно Кабмін затвердив нову постанову щодо цього. Докладніше - "ЗаБор". 

Захмарні премії для голови ЗОВА Юрія Малашко та його заступника

Нагадаємо, "ЗаБор" писав, що голова Запорізької ОВА Юрій Малашко після призначення на посаду зменшив свою зарплату, однак почав нараховувати собі та заступникам захмарні премії.

За даними з документації, яку надала громадська організація "Народний захист", оклад Юрія Малашко, як очільника Запорізької ОВА, зменшився у порівнянні з окладом попереднього голови ЗОВА Олександра Старуха у  7,2 раза. З квітня 2022 року Старух отримував за окладом - 68 643,00 грн/міс, а от з приходом Малашко зарплата голови ЗОВА зменшилась до 9 590,00 грн/ міс.. Але при цьому новий керівник ОВА почав нараховувати великі премії, чого не було при Старуху. Так, з березня 2023 процент премій очільнику ЗОВА сягає аж 435% від окладу. Таким чином у березні Малашко отримав "на руки" 87 857 гривень зарплати. І це не враховучі доплат.

Щедро наділяє преміями Малашко й свого заступника, колегу по СБУ, Руслана Мовчана. Йому з першого ж дня призначається 231% премії. І хоча оклад його вдвічі менший за інших заступників -  8 235,64 грн/міс.(розрахунково), але є вагомі доплати. 

Як зазначає "Народний захист", якщо чинний співробітник СБУ обіймає посаду в органі публічної влади, то в цивільному органі влади йде ще доплата до основної зарплати в службі безпеки. Тобто до своєї зарплати в ЗОВА, представники СБУ Малашко та Мовчан, отримують доплати від Служби Безпеки.

Скандал навколо Олександра Чуба 

До цього вибухнув гучний скандал щодо надбавок голови Токмацької ВА Олександра Чуба, який через окупацію знаходиться в Запоріжжі. У документах щодо зарплати апарату Токмацької ВА, які потрапили до розпорядження "ЗаБору" було вказано, що його офіційний оклад, як очільника військової адміністрації за рік роботи становить 165 681 гривню. Однак, як виявилось надбавками та преміями Чуб збільшив свою зарплату в понад 3 рази й вийшло, що за рік він отримав 540 110 гривень. 

Таким чином за рік роботи на посаді голови Токмацької військової адміністрації Олександр Чуб отримав:

- 131,5 тисячі гривень надбавок;
- 297,2 тисячі гривень премії;
- 76,4 тисячі інших виплат.

Варто зазначити, що своїм підлеглим він також протягом року нараховував великі премії. Загальна їх сума, разом із виплатами йому самому (надбавки, премії ті інше) становлять понад 2,9 мільйона гривень.

Великі зарплати Орлова та чиновники мерії Енергодара

Схожа інформація є й про очільника військової адміністрації Енергодара Дмитра Орлова, який також знаходиться в Запоріжжі через окупацію. Її публікує запорізький Телеграм-канал "Вазелін". За їх даними, мер міста Орлов та чиновники мерії Енергодара, які виїхали через окупацію, отримують великі зарплати:

1. "Мер" Орлов - 106 тисяч гривень міс
2. Заступник Холод – 124 тисяч гривень
3. Управсправами.  Дабіжа - 115 тисяч гривень
4. Патронатна служба, 2 людини - по 53 тисячі гривень
5. Завгосп – 62 тисячі гривень
6. Комп'ютерник – 62 тисячі гривень
7. Кадровик – 62 тисячі гривень.
8. Є навіть відділ охорони здоров'я – 50,5 тисячі гривень.

msg-1001778124531-10159.jpg

"Вазелін" зазначає, що із серпня 2023 року вони не можуть отримати ні від самого Дмитра Орлова, ні від губернатора Юрія Малашко та нардепів інформацію про оклади чиновників Енергодарської мерії, а також перелік їхнього реального функціонала. 

Також варто зазначити, невідомо які заробітні плати отримують інші голови військових адміністрацій в Запорізькій області. Наразі інформація є лише про Юрія Малашко, Олександра Чуба та Дмитра Орлова.

Нова постанова Кабміну щодо виплат керівників військових адміністрацій

Так, варто зазначити, що наприкінці 2023 року Кабінет міністрів України затвердив нову систему оплати праці. Про це у Телеграм повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Уряд продовжує реформу державного управління. Сьогодні затверджуємо документ про нову систему оплати праці на основі кваліфікації посад і грейдів. Мова насамперед про справедливість. Адже ніхто з керівників за власним бажанням не зможе нараховувати захмарні премії, надбавки та доплати", — зазначив він.

Тепер, за словами прем'єра, 70% зарплати держслужбовця буде складати оклад, і лише 30% — премії.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 3845. Теги: зарплата Юрий Малашко Александр Чуб Дмитрий Орлов
Поделиться: