Голова Запорізької ОВА вже двічі звільнив Злату Некрасову. Чи допоможе?

Опубликовано 2023/06/02 - 13:02

Юрій Малашко розпочав керівництво областю з того, що створив сам собі дуже непросту ситуацію. І несхоже, що керівник апарату ОВА Зінаїда Бойко йому допомагає з неї виплутатися.

Новопризначений голова ЗОВА на круглому столі з журналістами заявив, що звільнив заступницю Злату Некрасову, яка перебувала у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами за якимось «спеціальним законодавством».

Розпорядження про звільнення від 19 травня з'явилося в тг-каналах і ні про яке «спеціальне законодавство» там не йшлося. Як обґрунтування зазначався закон «Про місцеві державні адміністрації» загалом та лист «узгодження Офісу Президента України».

Потім Юрій Малашко вніс зміни до розпорядження з огляду на якусь доповідну записку від керівниці апарату державної обласної адміністрації Зінаїди Бойко і звільнив Некрасову вже не 19, а 29 травня. 

Як підстава вже вказувалися конкретніші норми закону  «Про місцеві державні адміністрації» — ст. 10 та  п.3 ст. 39. 

У п.3 статті 39 йдеться про те, що керівники місцевих адміністрацій можуть призначати на посади та звільняти своїх заступників, керівників управлінь тощо.

А згідно зі ст. 10, перші заступники та заступники голів місцевих державних адміністрацій заявляють про припинення своїх повноважень новопризначеним головам місцевих державних адміністрацій у день їх призначення. 

І ось вже у такому вигляді розпорядження виглядає зрозумілим та логічним. Для мирного часу. А в Україні діє воєнний стан, тобто особливий правовий режим. На норми якого своєю чергою посилається Злата Некрасова, вважаючи своє звільнення незаконним:

photo_2023-06-02_13-33-00.jpg

Звісно, що хто має рацію у цій ситуації може вирішити лише суд, але перспективи поки що виглядають не на користь Юрія Малашка.

Просмотров: 5737. Теги: Юрий Малашко Злата Некрасова
Поделиться: