Екологічні наслідки обстрілу Дніпровської ГЕС: у Дніпро потрапило півтони нафтопродуктів (фото)

Опубликовано 2024/04/11 - 17:41

Після ракетного обстрілу ДніпроГЕСу у Запоріжжі в річку Дніпро потрапило багато нафтопродуктів. Голова ЗОВА розповів про екологічні наслідки обстрілу і заперечив мор риби, про який повідомляють у соцмережах, а також локально його констатували в Держекоінспекції. Детальніше - "ЗаБор"

Нагадаємо, 22 березня окупанти вгатили 8 ракетами по найбільшій ГЕС в Україні - Дніпровській, що знаходиться у Запоріжжі. Тоді повідомлялось, що внаслідок ракетних ударів в річку Дніпро стався витік нафти. Так, в Держекоінспекції повідомили, що 28 березня, провели заходи з ліквідації витоку нафти в Дніпро. Екоінспектори тоді повідомили, що  вдалось ліквідувати витоки.

Але пізніше блогери та рибалки стали публікувати відео та фото с загиблою рибою.   

Так, мертву рибу виявили біля урочища Вирва. 8 квітня екоінспектори провели забори води у місці встановленого факту загибелі риби. У пробах води фіксували відхилення від норми. 

“Вода з водневим показником 9,17 pH вважається лужною, що може свідчити про підвищену концентрацію основних речовин у воді, таких як гідроксиди. Це може бути викликано викидами, які були спричинені ворожими ударами по Дніпровській ГЕС”, — повідомили в Держекоінспекції Південного округу.

А сьогодні Іван Федоров дав відповідь стосовно екологічної ситуації. 

Незважаючи на публікації Держекоінспекції та блогерів, голова ЗОВА оголосив, що "мору риби не зафіксовано". 

Також він повідомив наступне: 

➡️Через влучання ракети у будівлю машинного залу стався витік у Дніпро орієнтовно пів тони нафтопродуктів. Держекоінспекція зафіксувала засмічення ґрунтів та плями нафтопродуктів. 
✅Для ліквідації цього засмічення розсипано 480 літрів сорбенту в місцях локального утворення піни та нафтових плям на площі у 5000 кв.м. 

➡️Зареєстровано відхилення якості води від нормативів за показниками «забарвлення», «водневий показник рН» та «хімічне споживання кисню". . 

‼️Попередньо орієнтовна сума збитків водним ресурсам – 159,3 тисячі гривень.

Просмотров: 888. Теги: Днепрогэс река Днепр
Поделиться: