Чи живий досі 700-річний Запорізький дуб і що зараз коїться в історичному комплексі? (фото, відео)

Опубликовано 2024/04/13 - 22:54

Мережу того року сколихнула інформація про остаточну загибель легендарного Запорізького дуба. Але виявилося, що була вона неправдивою і єдина жива гілка досі на місці. Цієї весни журналісти "ЗаБору" перевірили, як почуває себе дерево і що сталося з самим історичним комплексом "700-річний Запорізький дуб". Адже дуб був найісторичнішим деревом України з 2010 року. 

В тому році звістку щодо того, що рухнув Запорізький дуб повідомило одно з видань з посиланням на голову Всеукраїнської федерації "Спас" Олександра Притулу. Але виявилось, що інформація була неправдива

Варто зазначити, що запорізький дуб став подавати ознаки відмирання ще за Радянського Союзу. У серпні 1991 року Запорізький дуб скинув листя, а 1 грудня 1991 року дуб скинув і кору. У січні 2012 року у дуба тріснув ствол, а потім відпала і гілка. Також у 2012 році дерево оздоровлювали за допомогою спеціальних крапельниць, які мали допомогти боротися з жучками, що поїдали дуб.16 березня 2014 року відпала ще одна велика гілка. За останні роки на запорізькому дубі живою залишалась лише 1 гілка.

Сьогодні, 13 квітня, журналісти "ЗаБору" перевірили, як почуває себе один із символів міста. Як виявилось, дуб живий і на єдиній гілці зеленіють вже листя.

Треба додати, що сьогодні біля дубу було багато людей. Тут одна із церков проводила квести із дітьми. Приїжджали сюди і звичайні запорожці. Адже зараз тут з’явилась ще одна цікав примітність. - яскрава і квітуча  алея по вулиці Зачиняєва. 

В самому комплексі досі не працює кафе і розвалюється будинок діда Ничипора Дейкуна.  Але от церква, наприклад, працює. 

У бронзового коня, на якому раніше любили фотографуватися туристи, останнім часом з’явився такий собі "брачок" – у металевого скакуна відірвали стремена. І тепер залазити на нього доволі небезпечно. 

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 5057. Теги: Запорожский дуб
Поделиться: