В Запоріжжі впав легендарний 700-літній дуб: перевірка інформації (фото)

Опубликовано 2023/02/07 - 13:39

У мережі повідомили, що легендарний Запорізький дуб, який має понад 700 років історії, рухнув. Дуб був найісторичнішим деревом України з 2010 року. Докладніше - "ЗаБор".

Сумну звістку щодо того, що вчора, 6 лютого, рухнув запорізький дуб повідомляє видання "Індустріалка" з посиланням на голову Всеукраїнської федерації "Спас" Олександра Притулу.

"На жаль, вчора 6 лютого, рухнув наш славний Запорозький дуб. Якому назавжди було 700 років, хоча насправді біля 1000 років. Це ціла історія життя Запорозького краю і світу. Завдяки Всеукраїнській федерації "Спас" діти Запорозького дуба ростуть в 26 країнах світу", - повідомив Притула.

Варто зазначити, що з 2010 року дуб у Запоріжжі Міністерством охорони навколишнього середовища був визнаний найісторічнішим деревом України.

Наразі навколо легендарного дерева ростуть 8 його "синів".

Також Притула зазначив, що дуб завжди брав негативну енергетику подій в Україні і в світі. Так, 2 березня 2014 року, у день анексії Криму, впала невелика гілка, а 8 травня 2015 року по ньому вдарила молнія і впала велика гілка.

Сумну звістку щодо запорізького дуба прокоментував відомий волонтер Максим Терещенко.

"Легендарний Запорізький Дуб, якому було багато сотень років - остаточно впав. Закінчив своє життя. «Дякую» кожному чиновнику, який доєднався до цього результату. Ви зробили страшну річ, за яку вам в карму додано трохи. Відпрацюєте звісно. Гроші можете залишити собі", - написав він у соцмережі.

Варто зазначити, що запорізький дуб став подавати ознаки відмирання ще за Радянського Союзу. У серпні 1991 року Запорізький дуб скинув листя, а 1 грудня 1991 року дуб скинув і кору. У січні 2012 року у дуба тріснув ствол, а потім відпала і гілка. Також у 2012 році дерево оздоровлювали за допомогою спеціальних крапельниць, які мали допомогти боротися з жучками, що поїдали дуб.16 березня 2014 року відпала ще одна велика гілка. За останні роки на запорізькому дубі живою залишалась лише 1 гілка.

При цьому у соцмережі вже почали з'являтися нібито сьогоднішні фото запорізького дуба, на яких едина жива гілка вцілівша.

PS. І сьогодні ж журналісти побували у самого дуба і з'ясували, що єдина жива гілка досі тримається

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 4595. Теги: Запорожский дуб
Поделиться: