Запорожье закупит 3.5 тысячи экспресс-тестов на коронавирус

медикаменты

Мэр Владимир Буряк на своей странице в сети опубликовал видеообращение. В частности, он сообщил, город купит дополнительные аппараты искусственной вентиляции легких и экспресс-тесты на коронавирус, передает "ZаБор".

Напомним, что в Запорожье с 17 марта введен тотальный карантин.  На период карантина в Запорожье приостановлена работа всех учреждений, исключение составляют супермаркеты, зоо- и продуктовые магазины, а также те, которые предлагают товары хозяйственного назначения и средства связи.

Работать будут также АЗС, СТО, шиномонтажные сервисы, аптеки и банковские учреждения. Заведениям общественного питания позволено совершать доставку заказов.

"До мене дійшли розмови про те, що деякі водії заявляють пасажирам про підвищення вартості проїзду через те, що кількість пасажирів у транспорті тепер має бути обмежена. Якщо совість таке їм дозволяє, то я запевняю, що не дам їм цього зробити! Карантин закінчиться, коронавірус вщухне, а ті, хто вирішив на ньому нажитися, в місті працювати не будуть! Я це вам гарантую!", - прокоментировал Буряк.

Мэр Владимир Буряк сообщил, что ввели контроль за ценами на продукты в супермаркетах. Напомним, что в сети "АТБ-Маркет" ввели ограничения на продажу товаров в одни руки.

"Ми вводимо контроль цін на продукти першої необхідності. Є домовленість з супермаркетами, що підвищувати їхню вартість вони не будуть. Дав доручення профільним підрозділам міської ради знайти механізм збуду певної продукції, яка залишилась нереалізованою на закритих ринках. Розпочато переговори с торговельними мережами. Розробляємо сьогодні також механізм доставки продуктів та медикаментів людям з інвалідністю , мало мобільним, пенсіонерам, яким не має кому придбати чи принести все необхідне", - говорит мэр.

Напомним, что в Запорожье в 4-х больницах готовятся принимать людей с диагнозом коронавирус.

"Лікарні міста готові в разі потреби приймати хворих. Першочергово вони будуть направлені до обласної інфекційної лікарні. До переходу в обсервацію готові дві міські лікарні - №7 і 8. Якщо буде це необхідно, то перепрофілюємо ще дві міські лікарні", - комментирует Буряк.

Мэр заявил, что Запорожье получит 3500 экспресс-тестов на коронавирус, но не сообщает, когда именно.

"До вже існуючих на сьогоднішній день 63 сучасних апаратів штучної вентиляції легень ми придбаємо ще 25 та стільки ж моніторів. Замовлено 3500 експрес-тестів на виявлення коронавірусу. Для лабораторного центру МОЗ буде закуплено реагенти, буде придбано аналізатори крові, кисневі концентрати, легеневі УЗІ. Повністю будуть закриті потреби в дизенфікуючих засобах для лікарень та лікарів", - рассказывает Владимир Буряк.

Депутаты Запорожского горсовета от фракций "Батькивщина" и "Евросолидарность" призывают мэра собрать внеочердную сессию городского совета, чтобы обсудить підготовку города к борьбе с коронавирусом.

"На найближчому засіданні сесії я ініціюю вирішення низки важливих питань. По-перше, в місті уже передбачено 100 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом. На сесії ми маємо остаточно перерозподілити кошти та затвердити. Друге, податкові канікули для бізнесу – це прерогатива центру. Я вже направив туди свої звернення. Запропоную депутат Запорізької міської ради звільнити до 1 червня від плати на землю (земельного податку) та орендноъ плати користувачів земельних ділянок комунальної власності на території міста Запоріжжя, а також звільнити від орендної плати за користування майном комунальної власності. Третє, не варто забувати про проблему тубдиспансерів – закривати їх не можна. Для спів фінансування тубдиспансерів із міського бюджету виділяються кошти в розмірі близько 10 мільйонів гривень"- прокомментировал Буряк.

На заседание сессии будут допущены только депутаты и представители городской власти, а онлайн-трансляцию будет вести телеканал "Зет".

]]>Видео]]>

Читайте наши новости также в ]]>Телеграме]]>]]>Инстаграме]]> , ]]>Фейсбуке]]> и ]]>Твиттере]]>.

Коронавирус тест

Форум Запорожья