В Запорожье у Тарасовой груши собираются поставить знак

Тарасова груша

В Вознесеновском районе Запорожья местные жители планируют облагородить территорию возле Тарасовой груши, передает "ZаБор".

Так, запорожцы хотят вокруг дерева ввсадить калину, вербу, вишни, вербу и мальвы. В планах также высадить газон. Раньше груша была ограждена металлическим забором, но его украли. 

Глава общественной организации "Збережемо святині Запоріжжя" Святослав Щербина рассказывает, что в 2018 году обращался к местным властям с просьбой обустроить территорию вокруг груши. 

"Збираємо кошти і на камінь, і на грунт. Засипали ті ями, що металісти подовбали і поставили поруч великий камінь, хочемо зробити портрет Шевченка і рядки з" Кобзаря", і вказати, що це місце, де перебував Тарас Григорович Шевченко, а з цієї сторони вказати: "Рішення обласного виконкому ще 1982-1983 рік" . В мене два документи є, що ця груша була взята як ботанічна пам’ятка. Приїздили сюди чимало дітей з вчителями, і вони розповідали вірші, твори Шевченка, і присвячені Шевченку твори, виконували пісні. Тоді долучалися якось школярі. На сьогоднішній день, що відповідальності ніхто не несе, і організація, щоб вшанувати Шевченка, це дякуючи громадськість, що є небайдужа, яка збирається тут і проводить. Можна ж і давати інформацію тим екскурсоводам, щоб давали хоча б в автобусах оголошення таке, що тут є Тарасова груша. Або ще якісь буклети зробити, роздавати, щоб люди знали", - говорит Святослав Щербина, передает "Суспільне Запоріжжя". 

Груша, которая сейчас называется" Тарасовой", является ровесницей дерева, под которым когда-то спал Тарас Григорьевич Шевченко. В 1843 году ое гостил в усадьбе местных жителей Булатовых. Их двор находился на месте современной застройки от района Дворца спорта "Юность" к бульвару Центральному. Поэтому груша, о которой сейчас идет речь, согласно исследованиям историков, не имеет отношения к Тарасу Шевченко, отметил кандидат исторических наук Сергей Биливненко. В документ "Список памятников природы местного значения" груша была внесена в 1982 году. Росла она во дворе усадьбы местного жителя Штепы.

"Щодо локалізації, кілька разів намагалися встановити, останній раз це робили два роки тому назад, відповідно до досліджень, які робив Юрій Петрович Князьков, було встановлено, що дана груша, даний об’єкт знаходиться поза межами, де були власне обійстя Булатів. Груша, останній раз, начебто під якою, ночував Тарас Григорович фіксувалася по провулку Перекопський, тобто це територія сучасного дитячого садка, це Журавлик здається. Сучасна пам’ятка є, вона встановлена власне, визначена як Тарасова груша, наскільки я розумію, вже в 90-х роках і ніякого відношення до тієї, під якою ночував Тарас Григорович не має, але цікава пам’ятка часів Вознесенки і заслуговує на те, аби її зберігали і оберігали, можна сказати свідок, коли тут був Тарас Григорович",- рассказывает кандидат исторических наук Сергей Биливненко. 

Территория, где растет" Тарасова груша" с 2019 года находится в аренде частного предприятия «Стерк», которое планирует построить там торгово-развлекательный комплекс.  Владельцем же ее является община Запорожья.  Поэтому в прошлом году запорожцы собирались, чтобы обсудить дальнейшую судьбу дерева.  По этому вопросу в этом году также должны состояться общественные слушания.

Изображение