Звання Героя України присвоїли молодому запоріжцю, який загинув на фронті (фото)

Опубликовано 2023/10/02 - 16:48

Випускнику січового колегіуму Запоріжжя Максиму Ляху президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України. 23-річний військовий загинув у бою під Бахмутом у травні 2023 року. Докладніше - "ЗаБор".

Відповідний указ, щодо надання посмертного звання Героя України Максиму Ляху, було опубліковано на сайті Президента України.

"За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю: Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» ЛЯХУ Максиму Сергійовичу – солдату (посмертно)", — йдеться у документі.

Відомо, що звання присвоїли після розгляду петиції, яку зареєстрував молодший брат Максима Іван. 

На початку повномасштабного вторгнення 22-річний Максим був студентом навчального закладу в Польщі. Не маючи досвіду служби в армії, він разом з 18-річним братом Іваном пішов до територіального центру комплектації. За словами молодшого брата, там вони отримали відмову через юний вік та недостатню бойову підготовку.

Після цього вони подали заявку на вступ до Добровольчого українського корпусу Правий Сектор, де пізніше пройшли навчання. Як добровольці брати потрапили до сформованої 67 ОМБр й брали участь у боях в районі Кремінної та Бахмута.

Під Бахмутом тяжке поранення спочатку отримав Іван, а потім і Максим. Старший брат врятував молодшого, надав йому домедичну допомогу, передав медикам і продовжив бій, який виявився для нього останнім. Максим оборонявся 200 годин без сну, води і їжі.

"Під час тяжких боїв за Бахмут Фрост врятував мене, свого молодшого брата, якого тяжко поранило за два дні до своєї загибелі. Коли мене поранило, я стікав кровʼю. Сили були лише на те, щоб думати: це все, кінець. І після влучання осколків, здавалося що мене декілька хвилин паралізувало. Однак брат не дав загинути: вибіг з будівлі під ворожим вогнем, і відтягнув мене з-під обстрілів, надав професійну медичну допомогу, без якої я б не вижив, не давав втратити свідомість, через велику втрату крові та біль, знеболювальних препаратів в нас не було, витягнув з рота залишки зубів, і передав медикам. А сам повернувся на позиції і тримав оборону, розуміючи що себе може не вберегти - знав, що там лишилися побратими з меншим досвідом і рівнем підготовки. Він 200 годин оборонявся. Без харчування, води та сну, не випускаючи зброю з рук, знищував ворога. Хоча й міг вийти разом з братом - але лишився, тому що обрав волю або смерть. Він міг евакуюватися, проте віддав життя за нас, українців", - згадує Іван події під Бахмутом.

Максим Лях загинув 5 травня 2023 року від кулі снайпера. 

Просмотров: 724. Теги: герой война
Поделиться: