Заступники нової очільниці міськради Запоріжжя: СБУшник, кандидатка в мери та ексголова скандального департаменту (фото)

Опубликовано 2024/05/15 - 15:15

Наприкінці квітня 2024 року, коли міська рада Запоріжжя призначила новим секретарем Регіну Харченко, частково змінився й склад заступників. Відомо, що перший заступник Андрій Бугар є колишнім співробітником СБУ, який відповідає зокрема за комунікацію з військовими. Ще одним новопризначеним заступником стала Елла Слепян, яка у 2020 балотувалась в мери Запоріжжя від проросійської партії. А третім заступником став Сергій Білов - ексдиректор департаменту культури, який коли був на посаді потрапив в цілу низку скандалів. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, "ЗаБор" розповідав про нових заступників голови Запорізької ОВА Івана Федорова. Відомо, що двоє з них, Михайло Семікін та Олександр Щербаков, які прийшли в ОВА з мелітопольської команди Федорова, мали захмарні зарплати в понад 100 тисяч гривень під час повномасштабної війни. А також двоє з трьох заступників вказали в деклараціях занижені ціни на автівки, які придбали після початку війни.

Тепер прийшов час нової команди заступників секретаря міської ради Запоріжжя Регіни Харченко. Нагадаємо, в день звільнення Анатолія Куртєва, депутати міської ради також ухвалили рішення про призначення трьох нових заступників міського голови, чиї обов'язки й виконує Харченко.

Так, видання "Запорізький центр розслідувань" проаналізували декларації заступників Регіни Харченко та розповіли про них детальніше.

Колишній СБУшник, як перший заступник в.о.мера

Відомо, що першим заступником Регіни Харченко став Андрій Бугар. Він є колишнім працівником СБУ, який свого часу працював в Службі безпеки в Мелітополі та Бердянську.

На новій посаді він відповідає за взаємодію з військовими, правоохоронними структурами та цивільним захистом. Також "ЗЦР" пише, що він нібито відповідає за те, щоб "старі кадри", які залишилися в міськраді від попередників, були менш конфліктними й… за потреби звільнялися.

Через те, що Бугар працював до цього працівником СБУ, на сайті НАЗК є лише одна його декларація – за 2023 рік, яку він опублікував вже після призначення на посаду заступника мера. 

В декларації Бугара вказано такі сімейні заощадження:  

- 400 000 гривень;
- 90 000 доларів (3,5 млн грн).

Також Андрій Бугар вказав у декларації автомобіль NISSAN X-TRAIL, який зареєстрований на його дружину Ксенію.

Екскандидатка в мери від проросійської партії з накопиченнями в 6 млн гривень

Ще однією новопризначеною заступницею стала Елла Слепян. Відомо, що за часів Порошенка вона кілька років працювала заступником тодішнього очільника Запорізької області Костянтина Бриля. А у 2020 році балотувалась на посаду мера Запоріжжя від проросійської партії "Наш край". Як відомо, запорізький філіал цієї партії був під контролем братів Кальцевих, тому і саму Слепян вважали їх людиною. 

І партія "Наш край", і Елла Слепян програла вибори. Після невдалих виборів екскандидатка в мери Запоріжжя, Слепян працювала в приватній тепломережі Мелітополя ТОВ "Тепло-Мелітополь".  

З декларацій Елли Слепян відомо, що в неї є квартира на 68 кв.м у Запоріжжі. Крім того, у 2021 році посадовиця купила за 1,3 млн грн  німецький кросовер VOLKSWAGEN TIGUAN. Той рідкісний випадок, коли із вказаною сумою все нормально.

В грошових накопиченнях чиновниця має сумарно 6 мільйонів гривень:

- 120 000 доларів;
- 1 708 євро;
- 1 258 107 грн.

Ексголова скандального департаменту культури міської ради

Останнім новопризначеним заступником Регіни Харченко став Сергій Білов. І, як не неочікувано, колишній директор департаменту культури став заступником в.о.мера з питань культури та освіти.

Тут варто зазначити, що на посаді директора департаменту Білов працював до листопада 2021 року. Тоді в департаменті сталась доволі дивне рокірування. Голова департаменту помінявся посадою зі своєю заступницею. Так, Білов став заступником глави департаменту, а Симонова очолила відомство. Пов'язували це зі зміною влади в мерії (це сталося після "відходу" Володимира Буряка з посади міського голови).

Цікаво також й те, що за час перебування на посаді голови департаменту Білов постійно втрапляв в скандали, які були пов'язані з тим, що він віддавав підряди компаніям своїх знайомих, або людям зі свого оточення.

Щодо декларації, то за словами журналістів "ЗЦР", вони в Білова не змінюються ще з часів першого мерства Володимира Буряка. 

Так, у переліку майна чиновника – квартира на 80,76 кв.м, яку він придбав ще у 2016 році за 400 000 грн.

На посаді керівника департаменту Сергій Білов отримував зарплату у 33 тисячі гривень, а у попередні роки – близько 25 тис.грн. При цьому журналісти зазначають, що не дивлячись на те, що зарплати Білова за останні три роки не були високими, однак йому вдавалося не чіпати своїх заощаджень. Так, згідно з деклараціями з 2016 року у Білова без змін залишається 950 тисяч гривень.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 492. Теги: Сергей Билов Регина Харченко декларация
Поделиться: