Запорізька область активно готується до деокупації - Ірина Верещук

Опубликовано 2023/04/03 - 10:41

Вчора, 2 квітня, до Запоріжжя із робочим візитом приїжджала віцепремʼєр-міністр Ірина Верещук. Тут вона зустрілася з переселенцями, ознайомилася з роботою гуманітарних хабів та перевірила умови проживання внутрішніх переселенців. Верещук наголосила, що Запорізька область готується до звільнення від російських загарбників і перевірила, як усі служби і підрозділи готуються до цього. Докладніше - "ЗаБор".

Під час брифінгу віцепремʼєр-міністр Ірина Верещук і голова Запорізької ОВА Юрій Малашко розповіли про результати робочої поїздки. Так, міністр наголосила, що наразі Запорізька область активно готується до звільнення своїх територій, що перебувають під окупацією російських загарбників.

"За результатами сьогоднішньої поїздки, ми зустрілися з нашими мешканцями, які зараз в колегіумі проживають (у Запоріжжі - ред.) з Запорізької та Донецької областей. Поговорили з керівниками установ та відомств, які власне займаються нашими людьми, які переїхали з Пологівського району, Токмака, Мелітополя, Енергодара і з інших міст, і інших населених пунктів Запорізької області. Основні питання, які ми обговорюємо з керівниками, вони власне стосуються "Що ми будемо роботи, коли деокупація відбудеться. Наші воїни, наші хлопці і дівчата зроблять все, щоб зі зброєю в руках відвоювати наші території. Ми, як влада, що ми готові відразу, в ту ж хвилину і в ту ж годину, щойно окупанти покинуть нашу землю, зайти і відновити життєдіяльність міст і населених пунктів. Ми маємо мати чітку розуміння, того хто, що робить і за що відповідає",- заявила на брифінгу Верещук.

Міністр наголосила, що в кінці 2022 року Уряд ухвалив відповідне розпорядження, щодо плану реалізації кроків реінтерграції територій і людей, а також стабілізаційних заходів.

"Хто, що робить з силового відомства, хто що робить і коли відбуватиметься гуманітарне розмінування. Це ті кроки і той досвід, які ми набули, коли деокупували нашу Харківщину нашу Херсонщину і дуже сподіваємося цього року, буквально в найближчий час, коли ми будемо обговорювати власне реалізовані кроки щодо деокупації і реінтеграції Запорізької області", - сказала віцепрем’єр-міністр.

Як повідомляють у прес-службі Міністерства з питань реінтеграції, в ході робочої поїздки до Запоріжжя Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук відвідала Запорізьку школу-інтернат «Січовий колегіум», де проживають ВПО, а також гуманітарні хаби при Запорізькому обласному центрі молоді та Пологівському просторі єдності. Вона зустрілась з внутрішніми переселенцями, а також поспілкувалась з працівниками гуманітарних хабів та з волонтерами. Команда Мінреінтеграції передала допомогу від UNICEF, Товариства Червоного Хреста України та Уряду Польщі.

Під час брифінгу Ірини Верещук наголосила на тому, що в Оріхові та Гуляйполі Запорізької області під постійними обстрілами перебувають 34 дитини. Як передає "Укрінформ", вона закликала батьків не наражати їх та себе на небезпеку й виїжджати.

"Я зверталась до тих, хто приїхав з Оріхова, Гуляйполя та інших населених пунктів, просила і ще раз прошу зважити на безпеку дітей щодо їхнього вивезення. Мені відомо про 34 дитини, які зараз перебувають в Гуляйполі і Оріхові. Це неправильно. Я звертаюсь до батьків, у яких є діти і які в зоні активних бойових дій. Ми готові всіх забрати, є план. Якщо ви не хочете їхати в інші регіони, то хай це буде Запоріжжя. Але точно не можна залишати дітей під обстрілами, не можна доводити до такого стану, коли діти потребують кваліфікованої медичної допомоги. Діти потребують захисту. Нагадую про ст. 166 Кримінального кодексу України. Не можна залишати дітей в небезпеці", - сказала віцепрем’єр-міністр.

Нагадаємо, раніше в Запорізькій ОВА повідомляли, що розглядають питання примусової евакуації родин з дітьми з прифронтових населених пунктів області. Наразі таку процедуру задіяно лише у Бахмуті на Донеччині.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 4178. Теги: Ирина Верещук Юрий Малашко
Поделиться: