У Запоріжжі 80 фейкових повідомлень про мінування з початку року
Запоріжжя накрила хвиля фейкових мінувань — щотижня поліція отримує нові тривожні сигнали про вибухівку в ТЦ, університетах і держустановах. З початку року зафіксували аж… 80 фейків про мінування. І хоча всі загрози виявилися хибними, паніка — справжня. Детальніше — "ЗаБор".
Нагадаємо, що в Запоріжжі в соцмережі кожного тижня з'являються зараз повідомлення про "мінування" ТЦ "Україна", чи ТЦ "Сіті Мол".
Про зростання псевдомінувань
За пошуком псевдомінерів, які використовують тимчасові електронні пошти та анонімні акаунти в соцмережах, стоїть кіберполіція.
"Перший фактор — це впливати на психологію громадян для того, щоб посіяти паніку, інший — це відволікання силових структур від виконання своїх прямих обовʼязків", — розповідає про причини такої обстановки Віталій Варяник, начальник відділу забезпечення вибухобезпеки НУ Нацполіції в Запорізькій області.