Запоріжжя має одну з найнижчих середніх зарплат та чи не найменшу вартості житла - OLX

Опубликовано 2025/06/05 - 12:20

 Середня вартість однокімнатних квартир в Запоріжжі залишається однією з найнижчих в Україні. Дешевшою така житлова нерухомість є тільки в Херсоні. За рівнем середньої зарплати Запоріжжя входить до останньої четвірки. Однак при цьому, якщо в Запоріжжі повністю відкладати зарплатню, то придбати однокімнатну квартиру можна чи не найшвидше в Україні. Докладніше – "ЗаБор".  

 Житель Запоріжжя, який має можливість повністю відкладати середню зарплату, зможе придбати собі однокімнатну квартиру  за неповні три роки роботи. Це один з найкращих показників серед всіх регіонів України. Попереду Запоріжжя лише Херсон, де на придбання житлової нерухомості доведеться працювати за середню зарплатню 2 роки.

 Тож, за доступністю житла Запоріжжя перебуває серед лідерів,  проте на цьому гарні новини закінчуються.

Згідно з аналітикою платформи ОLX, в Запоріжжі середня ціна квартири становить 681 000 гривень. Дешевшим, житло є лише в Херсоні  - в середньому 583 000 гривень.

Низькі ціни на нерухомість в цих містах, скоріше за все можна пояснити, в першу чергу, близькістю до лінії фронту.  

За рівнем середньої зарплати, Запоріжжя перебуває в останній четвірці. Згідно з аналітикою OLX, найменша середня зарплатня зафіксована в місті Суми (18 000 гривень). Слідом йдуть Чернігів (18 250 гривень) та Кропивницький (18 500 гривень).

 В Запоріжжі, за даними дослідження ОLX, рівень середньої зарплати становить 19 000 гривень. Це 4-й показник з низу (Запоріжжя ділить 4 місце з Полтавою).

Найвищими середні зарплати є в Херсоні, Ужгороді та Івано-Франківську (25 000 гривень), Львові (25 500 гривень) та Києві (25 750).

Водночас якщо повністю відкладати середню зарплатню в столиці, то на придбання однокімнатної квартири доведеться працювати 9,75 року, у Вінниці – 7,99 року, у  Львові – 7,4 року.

В Черкасах, Тернополі, Житомирі та Чернівцях аби придбати однокімнатну квартиру доведеться відкладати всю середню зарплату понад 6 років.

 В Запоріжжі на придбання житла середню зарплату треба відкладати 2,99 роки. В Херсоні – 1,95 роки.

Переглядів: 342. Теги: недвижимость
Поділитися: