Запоріжці скаржаться на жахливий сморід у місті: що кажуть фахівці?! (відео)

Опубликовано 2024/06/12 - 11:14

В Запоріжжі місцеві жителі вже близько тижня скаржаться на те, що в різних районах міста ввечері дуже смердить паленою пластмасою та гумою. Також сьогодні від самого ранку запоріжці скаржаться за жахливий запах. Так, фахівці прокоментували це й заявили, що такі шкідливі викиди можуть бути згубними для здоров'я. Зокрема, канцерогенна дія може викликати злоякісні ракові пухлини. Докладніше - "ЗаБор".

Кілька днів поспіль мешканці Запоріжжя ввечері скаржаться на жахливий сморід у місті. Так, за словами містян відчувається запах паленої гуми та пластмаси. Зокрема його відчувають жителі Вознесенівського та Шевченківського районів, також в Південному мікрорайоні (Піски) та в Соцмісті, Комунарському та Хортицькому районах міста.

Так, запорізьке видання "5-та редакція" поспілкувались з фахівцем Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб. Лікар Євген Тулушев розповів, що через високу температуру повітря весь сморід стелиться біля землі й таким чином швидше впливає на здоров'я місцевих мешканців.

"Отаке підвищення температури та накопичування викидів в приземному слої. А ще якщо ці викиди відбуваються десь з низьких джерел, хтось випалює гуму чи кабелі, чи щось ще таке робить, то це ще погіршує ситуацію, бо викиди не підіймаються, не розсіюються, а стеляться по землі, що збільшує негативний вплив на здоров'я. Це ціла низка дуже неприємних інгредієнтів, це й поліциклічні ароматичні вуглеводні, це й дрібнодисперсний пил. По-перше, це канцерогенна дія всіх цих інгредієнтів. А по-друге, це неспецифічна дія на імунітет, яка призводить до його зниження", - каже Євген Тулушев.

Варто зазначити, що канцерогени - це те, що є причиною виникнення злоякісних новоутворень (раку) у людей.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 511. Теги:
Поделиться: