Закон про мобілізацію було прийнято Верховною Радою: основні положення

Опубликовано 2024/04/11 - 11:04

Законопроект про мобілізацію прийнятий і вступить в силу через місяць після підписання його президентом.  За проголосували - 283 народних обранця. Детальніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, що 11 січня 2024 року Верховна Рада України розглядала резонансний законопроект про мобілізацію. Він не був прийнятий і його повернули до Кабміну на доопрацювання. Таке рішення прийняли після закритої наради з військовим командуванням і засідання Погоджувальної ради.

Кабінет Міністрів України ще 30 січня 2024 року схвалив та передав до Верховної Ради оновлену версію законопроекту про мобілізацію

Законопроект про мобілізацію сьогдні було прийнято в цілому: 

ЗА - 283 народних депутати. В редакції Комітету. 

По фракціям:
Слуга  - 192
ЄС - 0
Батьківщина - 0
Платформа за життя та мир - 18
Голос - 16
Відновлення - 16
За майбутнє - 12
Довіра - 15
Позафракційні - 12

Основні положення:
- Визнані обмежено придатними мають повторно прийти ВЛК.
- Ті, хто отримав II - III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), мають пройти повторний медогляд для визначення придатності до служби.
- Щодо консульських послуг за кордоном, то протягом 60 днів потрібно буде оновити персональні дані в ТЦК. При цьому зробити це можна буде дистанційно електронною поштою, телефоном або через е-кабінет.
- Обмеження права керування авто для ухилянтів від військової служби. 
- Під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК або поліцейський здійснюватиме фото- та відеофіксацію.
- Необхідність обов'язково мати при собі військово-обліковий документ та показати його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ.

Просмотров: 2512. Теги: мобилизация законопроект
Поделиться: