З червня в Запоріжжі та по всій Україні зростуть тарифи на електроенергію: подробиці

Опубликовано 2023/05/31 - 09:32

Кабінет міністрів України затвердив запровадження з 1 червня єдиного тарифу на електроенергію для усіх категорій побутових споживачів до 2,64 грн/кВт-год. Таким чином тариф зросте на 80%. Докладніше - "ЗаБор".

Раніше Нацкомісія з держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) офіційно запропонувала з 1 червня ввести єдиний тариф на електроенергію для побутових споживачів на рівні 2,88 грн/кВт-год (з ПДВ). 

Так, Кабмін ухвалив рішення про єдиний тариф на електроенергію, однак з дещо нижчою ціною. У підсумку ціна зросла до 2,64 грн за кВт-год. Варто зазначити, що протягом декількох місяців обговорювались різні сценарії перегляду тарифу.

За даними українських ЗМІ, міністр енергетики Герман Галущенко у терміновому порядку вніс постанову про підвищення тарифу на електроенергію для населення - її схвалили.

Пізніше Галущенко пояснив, що рішення про ухвалення єдиного тарифу на електроенергію спричинили руйнування і пошкодження енергетичної інфраструктури внаслідок російських обстрілів.

"Якби ми не ухвалили це рішення, то наступної зими ми були б без світла. Це рішення дасть нам можливість забезпечити стабільність роботи енергосистеми. На жаль, ми досі маємо втрачені суттєві потужності в генерації. Ми виходимо зі сценарію сьогодення до наступного опалюваного сезону", - сказав міністр.

Варто зазначити, що наразі в Україні наразі діють три тарифи: два "соціальні" для населення та один ринковий для бізнесу.

Побутові споживачі, які використовують на місяць менше ніж 250 кВт-год, платять 1,44 грн за кВт-год, хто більше – 1,68 грн за кВт-год. Ціна для юридичних осіб, яка включає вартість електроенергії, ПДВ, тариф на розподіл, передавання, диспетчеризацію та постачання, перевищує 6 грн за кВт-год.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1280. Теги: электричество рост тарифов
Поделиться: