Які штрафи за вживання БАДів можуть отримати запорізькі водії?!

Опубликовано 2025/07/15 - 18:46

Біологічно активні домішки та мелатонін  можуть однаково, як покращувати реакцію та уважність, так і знижувати їх. В разі якщо медична експертиза доведе зниження реакції – водієві доведеться сплатити штраф від 17 000 гривень. Докладніше – "ЗаБор".  

Перед тим, як сідати за кермо водієві слід замислитись про наслідки  вживання БАДів та мелатоніну – біологічно активних речовин, призначених для доповнення раціону харчування, котрі використовуються  для підтримки функцій організму, компенсації дефіциту поживних речовин або для покращення загального самопочуття.  

Річ у тім, що біологічно активні добавки (БАДи) можуть впливати на швидкість реакції, але це залежить від конкретного складу та індивідуальних особливостей організму. 

Деякі БАДи покращують кровообіг у мозку та забезпечують його поживними речовинами, що покращує когнітивні функції, включаючи швидкість реакції, пам'ять та концентрацію уваги. Однак, інші БАДи можуть мати протилежну дію та негативно позначатись на швидкості  та реакції.

В поліції наголошують: саме по собі вживання БАДів або мелатоніну не є підставою для штрафу. Реакція правоохоронців відбувається лише в разі наявності обґрунтованих підозр, що водій перебуває під впливом речовин, які знижують увагу чи швидкість реакції. І якщо це підтвердить медична експертиза – штраф у понад 17 000 гривень також гарантований.

За словами першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції України Олексія Білошицького, стаття 130 КУпАП не розділяє алкоголь, наркотики чи речовини, які впливають на реакцію. Вона звучить так:  "керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських засобів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції". 

"Ми реагуємо на ситуації, коли є достатні підстави вважати, що водій перебуває у стані сп'яніння або під впливом речовин, які знижують увагу чи швидкість реакції", - наголошує  Белошицький. 

Якщо є такі ознаки, водія усувають від керування та направляють на медичний огляд (ст. 266 КУпАП). 
Водій проходить огляд, і лікар визначає, чи є стан сп'яніння чи вплив препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. 

"Рішення приймається не "через мелатонін", а на підставі об'єктивних ознак та медичних висновків. До того ж більшість препаратів, що знижують увагу або швидкість реакції, містять інформацію про обмеження керування транспортними засобами на період прийому препарату. Таких препаратів дійсно небагато, але будьте уважні", - попередив Білошицький.

Переглядів: 271. Теги: штраф полиция
Поділитися: