Як в Запоріжжі пройшли День міста та День визволення: свята на вулицях, байкери та фейл від Малашко

Опубликовано 2023/10/17 - 17:33

У мирні часи святкування Дня міста та Дня визволення Запоріжжя від німецьких окупантів тягнеться протягом маже двох тижнів. Цього року через війну святкувань як таких не було. Так, у Запоріжжі проходили заходи у бібліотеках з нагоди свят, також на День міста мешканці влаштували невеликий концерт в центрі. При цьому варто зазначити, що Юрій Малашко став першим головою області, який проігнорував День визволення Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників. Докладніше - "ЗаБор".

"Фейл" від очільника області 

На День народження Запоріжжя, 7 жовтня, голова Запорізької ОВА Юрій Малашко привітав місто із його днем. Там він заявив, що хоч і не місцевий, але й сам відносить себе до роду славетних запорізьких козаків.

"Я, хоч і не місцевий, сьогодні з гордістю причисляю себе до роду славетних запорозьких козаків - сильних, відважних, безкомпромісних по відношенню до ворога", - йшлось у привітанні від Юрія Малашко.

Однак на День визволення міста від німецько-фашистських загарбників очільник Запорізької області "відзначився" не дуже добре. Так, він став першим головою області, який повністю проігнорував цей день. Так, не було ніяких привітань, звернень та вшанувати на сайті ЗОВА та на його Телеграм-каналі.

Варто зазначити, "ЗаБор" писав, що міська влада 14 жовтня  вшанувала пам'ять загиблих у Другій світовій війні та російсько-українській війні в День визволення Запоріжжя. Часто такі заходи відбуваються спільно з представниками обласної влади, однак не цього року. Як підтвердили в мерії, чиновники від ЗОВА не приходили, щоб разом вшанувати пам'ять загиблих. 

Два тижні "святкувань"

Цього року в Запоріжжі протягом перших двох тижнів жовтня проходили заходи присвяченні Дню міста й, які організовувала міська влада. Всі вони проходили у запорізьких бібліотеках. Розпочались вони 3 жовтня і тривали аж 14 жовтня.

- 3 жовтня, у бібліотеці на вул. Ладозька, 26 пройшла медіамандрівка "Хортиця – серце Запоріжжя" для дітей.

- 4 жовтня, у бібліотеці на вул. Запорізького козацтва, 17а художниця Світлана Жаховська провела майстер-клас "Осінній всесвіт Хортиці" у техніці акварель для дітей віком від 14 років.

- 7 жовтня, у бібліотеці за адресою вул. Гоголя, 66 відбулось артзаняття для дорослих з малювання кави "Листівка місту".

- 7 жовтня у бібліотеці за адресою вул. Історична, 45 письменник, поет, літературний критик, журналіст, музикант, лідер гурту "Декаданс" Валентин Терлецький провів зустріч-лекцію "Запоріжжя – серце вільної України".

- 12 жовтня у бібліотеці на вул. Історична, 45, відбулась екологічна зустріч для дорослих "Запорізький Дуб".

- 13 жовтня у бібліотеці за адресою пр. Моторобудівників, 64 для дітей віком від 7 років провели віртуальну екскурсію до Дня народження міста "Від старого Олександрівська до Запоріжжя.City".

- 14 жовтня у бібліотеці за адресою вул. Олександрівська, 51 відбулась малюк-party "З Днем народження, улюблене місто" для дітей віком від 7 років.

- 14 жовтня у бібліотеці на вул. Ситова, 6 провели шаховий турнір "Незламні" для дітей віком від 7 років. 

- 14 жовтня, у бібліотеці за адресою пр. Соборний, 173 для молоді провели несторі-треніг "Від Олександрівська до Запоріжжя" та краєзнавчу гру-монополію "Старе місто". 

Святкування на вулицях міста  

А от 7 жовтня багато запоріжців пішли у Вознесенівський парк. Але там просто відпочивали, тому що ніяких масових заходів, а також звичних фігур із квітів не було. 

А у самому центрі міста містяни влаштували маленький концерт. Там зібрались місцеві мешканці навколо музиканта, що грав на барабанах. А люди святкували, пили, відпочивали. Як колись на Покровському ярмарку. Але без усього того антуражу. ВІДЕО

Також варто зазначити, що 15 жовтня байкери влаштували зліт у Запоріжжі. Вони їздили колоною по центру міста. До речі, вони під козацьку музику заїжджали  у звичайні двори цілою великою колоною. У багатьох мешканців це не викликало захвату, але деяких вважали, що це хоч якась розвага. 

Закінчили байкери свій з'їзд у парку Перемоги. ВІДЕО

Не дивлячись на відсутність святкувань, парки та проспекти Запоріжжя прикрасили святковими стрічками. Так, центральний парк Дубовий гай, парк Героїв Національної гвардії (колишній Ювілейний в Хортицькому районі), проспект Маяковського були прикрашені маленькими прапорцями кольорів запорізького стяга.

Загалом варто відзначити, що більшість містян святкові дні проводила за відпочинком у парках міста. Не дивлячись на те, що цьогоріч у Вознесенівському парку не було квіткових композицій, найбільше місцевих жителів збиралось саме тут.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1166. Теги: День города Юрий Малашко Куртев Анатолий
Поделиться: