Як в Запоріжжі прощалися з директором департаменту мерії, якого вбив кілер (фото)

Опубликовано 2024/06/17 - 14:33

На початку того тижня в Запоріжжі сталася шокуюча подія - у дворі багатоповерхівки невідомий розстріляв голову департаменту правого забезпечення міськради  Максима Денщіка, який загинув від отриманих поранень. На кладовище Святого Миколая пройшло його поховання. Так, серед тих, хто зібрався з ним проститися не було помітно представників діючої влади, але можна було помітити колишнього очільника мерії Анатолія Куртєва. Детальніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, що 11 червня зранку у дворі багатоповерхівки по вулиці Українській в Запоріжжі скоїли замах на чиновника міської ради. 4 рази майже в упор невідомий чоловік вистрелив у відомого запорізького юриста, Директора департаменту правового забезпечення міської ради Максима Денщіка.

Як потім стало відомо, чиновник помер від отриманих поранень.

Варто зазначити, що в мережі загиблий Максим Денщік активно засуджував міську та обласну владу. Зокрема посадовець на початку травня заявляв про тиск з боку Івана Федорова та погрози розправою правоохоронними органами. Голова ЗОВА офіційно прокоментував резонансне вбивство, заявивши що розслідування тримають на особливому контролі.

У відповідь на офіційний інформаційний запит Суспільного до ЗОВА щодо коментаря на заяву Максима Денщіка, заступник голови ЗОВА Михайло Семікін відповів наступне:

"Запорізька обласна державна адміністрація діє у спосіб чинного законодавства. Питання порушені у Вашому листі виходять за межі повноважень облдержадміністрації".

На прохання "Телеграфа" прокоментувати травневу заяву Денщіка про погрози від Федорова, голова області відповів: "Навіщо мені коментувати чутки?"

Так, поліція Запоріжжя опублікувала фото та відео підозрюваного у вбивстві. Там видно, що людина одягнена у комбінезон та синю куртку, біжить з місця злочину. 

Поховання Максима Денщіка проходило 14 червня на кладовищі Святого Миколая. Тут зібралося близько 200 людей. Це були близькі, знайомі, переважно – юристи. Від діючої влади нікого помічено не було. Але прийшов проститися колишній в.о.мера Анатолій Куртєв. 

Люди казали добрі слова на адресу загиблого посадовця. Сама церемонія закінчилася вже за 1,5 години. 

Біографія 

Максим Денщік родом з Малокатеринівки, де закінчував школу. У 2004 році він у Запоріжжі вступив до юридичного інституту (ЗЮІ) – навчався з 2004 по 2008 роки. 

Працював у Ленінському відділку міліції Запоріжжя, 10 років присвятив адвокатській діяльності.  

Останні роки працював на посаді директора департаменту правового забезпечення Запорізької міської ради. Після зміни секретаря міськради, його було відсторонено від посади. 

Також він активно займався спортом – грав з командою юристів у мініфутбол та очолював обласну федерацію боксу

Максиму Денщіку було 38 років. У нього залишилася дружина, 13-річна донька та 6-річний син.

Чорний піар, доля скверу Тарасова, відсторонення від посади

Самого Максима Денщіка характеризують як порядну, цілеспрямовану людину.

Влітку 2023 року на одному із «сірих» ресурсів з’явилася публікація, спрямована проти Денщіка, в якій його пов’язували з так званим ОПГ «Тайсон». Цікаво, що в матеріалі не було надано жодних доказів так званих «кримінальних дій». І єдиним фактом «зв’язків» булоспільне фото на боксерському турнірі Денщіка, голови департаменту молоді та спорту ОВА, організаторів турніру, серед яких і представники ГО «Сила України», яких в матеріалі і називали – ОПГ.   

В травні 2024 року після обрання Регіни Харченко секретарем міськради, вона одночасно стала виконувати і обов’язки міського голови. Після цієї зміни очільників Денщік і зробив заяву про тиск на нього. Також його усунули з посади. 

Як заявив «Суспільному» начальник управління внутрішньої політики Запорізької міськради Євген Коваленко:

"На даний час, згідно з розпорядженням т.в.о. міського голови Регіни Харченко, Денщік Максим Сергійович відсторонений від виконання обов'язків. Тимчасово виконання обов'язків покладено на іншу особу. Стосовно Максима Сергійовича проводиться службове розслідування".

Сам голова департаменту так описував ситуацію: 

"Мене на два місяці відсторонили від займаної посади, начебто на підставі якогось анонімного листа, що я щось там перевищив, якісь повноваження... Навіть такий юридичний нігілізм, коли мене відстороняють, мені забороняють з’являтися до адмінбудівлі і визначають моїм місцем роботи Комунарську районну адміністрацію, що зовсім іде в розріз із діючим законодавством".

7 травня на своїй Facebook-сторінці Максим Денщік повідомив, що відправив позовну заяву про стягнення заборгованості та зобовʼязання повернути земельну ділянку (сквер ім. Дениса Тарасова) під супровідним листом на імʼя секретаря Запорізької міської ради Регіни Харченко.

За словами колишнього секретаря Запорізької міської ради Анатолія Куртєва, за час роботи Максима Денщіка в Департаменті правового забезпечення міськради було задоволено судових позовів на понад 115 мільйонів гривень. За позитивними рішеннями до бюджету громади Запоріжжя було стягнуто майже 58 мільйонів.

Просмотров: 4032. Теги: Максим Денщик похороны прощание Федоров Иван
Поделиться: