Поліція розпочала досудове розслідування за фактом можливих незаконних дій з боку посадових осіб Департаменту охорони здоров'я Запорізької ОДА, очільником якого є Олексій Кулініч. Справа стосується санаторія "Глорія", який з 2022 року почав працювати у Запоріжжі.
До єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за № 12023082060000251 від 18.02.2023 про можливе вчинення злочину посадовими особами Департаменту, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України. Згідно з інформацією джерела в поліції, йдеться про штучне перешкоджання з боку посадовців діяльності КНП «Санаторій медичної реабілітації «Глорія».
Передісторія
Влітку минулого року керівництво приморського санаторію «Глорія», попри російську окупацію Приморська, спромоглось виїхати до Запоріжжя та вивезти з собою тисячі літрів пального, грошові кошти, фінансову документацію, печатку, а також частину медперсоналу, що дозволило відновити роботу медзакладу вже в обласному центрі.
Так, центр відновив роботу у Запоріжжі в будівлі одного з колишніх медзакладів. Як пояснюють, необхідність такого рішення була обумовлена тим, що є значна кількість спеціалістів- реабілітологів, що можуть оказувати реальну допомогу людям. Тим паче, в часи війни їх праця, як ніколи потрібна, вважають в облраді.
Наразі, спеціалісти «Глорії» надають допомогу та медичні послуги не лише цивільним особам, а й військовослужбовцям та ветеранам бойових дій.
Блокування роботи медзакладу
Проте, як зазначає джерело в Запорізькій обласній раді, саме через втручання Олексія Кулініча КНП «Санаторій медичної реабілітації «Глорія» не змогло своєчасно укласти договори з Національною службою здоров'я України на 2023 рік. Через це на підприємство не надійшло близько 11 млн грн., що поставило під загрозу існування «Глорії».
За даними джерела ситуація з перешкодами в роботі санаторію була створена штучно. Однією з зацікавлених осіб може бути заступниця ексголови Запорізької ОДА Олександра Старуха, Злата Некрасова, вважають джерела в облраді. Адже до призначення на роботу в обладміністрації вона номінально перебувала в штаті санаторію «Глорія», виконуючи функції юриста та спеціаліста із закупівель, фактично контролюючи проведення всіх закупівель та тендерів.
Є підстави вважати, що навіть після призначення Некрасової в ЗОДА, вона мала можливість продовжувати здійснювати контроль за закупівлями, що здійснював санаторій. В тендерній документації на придбання тих чи інших товарів значився її контактний номер телефону, як відповідальної особи, у якої можна було отримати консультації з питань постачань товарів.
Джерело повідомляє, що саме Некрасова намагалась змінити керівництво «Глорії» ще у 2021 році. Як вважають, це робилось з метою подальшого банкрутства та ліквідації санаторію, аби надалі розпродати майно та землю «Глорії», що розташована на першій лінії узбережжя Азовського моря у місті Приморськ.
За даними джерела, зараз Олексій Кулініч, колишній підлеглий Некрасової, не затвердив фінансовий план комунального підприємства, не погоджує передачу у користування санаторію приміщеня, котре раніше за своїм підписом пропонував безкоштовно передати будь кому та заблокував представникам санаторію доступ до електронного кабінету, через який здійснюється контрактування з Національною службою здоров'я України, що й призвело до ненадходження санаторію «Глорія» близько 11 млн гривень від держави.
Наразі на допити викликаються посадовці та службові особи. Слідство у цій справі триває.