Верховна Рада України планує перейменувати низку населених пунктів на Запоріжжі: подробиці

Опубликовано 2024/06/24 - 11:03

Найближчим часом Верховна Рада планує перейменувати низку населених пунктів одразу в 15 областях України. Серед регіонів й Запорізька область. Поки що невідомо, які саме населені пункти на Запоріжжі планують перейменувати. Майбутнє перейменування належить до деколонізації, яка триває в Україні з 2014 року. Докладніше - "ЗаБор".

Про це повідомили в пресслужбі Національної комісії зі стандартів державної мови.

Минулого тижня, 19 червня, відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. В ньому брала участь і Голова Національної комісії зі стандартів державної мови Юлія Чернобров.

На засіданні члени Комітету розглянули та підтримали пропозиції щодо перейменування населених пунктів, які надійшли від органів місцевого самоврядування.

Так, найближчим часом планують перейменувати 83 населених пунктів, назви яких не відповідають стандартам державної мови. До переліку увійшли міста та села й Запорізької області.

Окрім Запорізької області свою назву змінять населені пункти Дніпропетровської, Донецької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей.

Нагадаємо, рік тому в червні 2023 року в Запоріжжі спалахнув великий скандал щодо перейменування обласного центру. Так, Національна комісія зі стандартів державної мови тоді заявила, що назва Запоріжжя входить до переліку населених пунктів, які треба перейменувати. Тоді цю ситуацію коментував відомий український мовознавець Олександр Авраменко і заявив, що Запоріжжя - це історична назва і рішення про перейменування - це якесь непорозуміння. Омбудсмен із захисту державної мови й зовсім офіційно звертався до міністра освіти із проханням скасувати рішення Нацкомісії через його недоцільність. А міська влада навіть запускала онлайн опитування щодо назви міста - Запоріжжя чи Запорожжя. Однак, на щастя, ця історія закінчилась, не отримавши свого продовження.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 678. Теги: переименование Верховная Рада
Поделиться: