В Запорізькому обленерго пояснили чому час відключень різних черг різний - в когось 2 години, а в когось 4

Опубликовано 2024/06/13 - 14:34

В Запоріжжі частина містян скаржиться на нерівномірне розподілення графіків відключення світла. Так, запоріжці кажуть, що в один день черги на відключення по 2 години без світла, а на наступний день в інших черг вже по 4 години. В обленерго прокоментували ці скарги містян, пояснили, чому так буває та чому одна адреса може бути в кількох чергах одночасно. Водночас Енергоатом попереджає, що скоро відключення знову стануть довшими. Докладніше - "ЗаБор".

Про графіки відключення розповіла речниця "Запоріжжяобленерго" Зореслава Цупренко сьогодні, 13 червня, на брифінгу із журналістами.

За словами посадовиці, обленерго отримує звернення від запоріжців, що під час графіків відключення світла деякі черги вимикають на 2 години, а інші на 4.

"Таке буває коли графіки корегуються протягом доби, коли заздалегідь були сформовані один розклад, потім через зміну навантаження він змінюється. Ми вимушені вносити зміни дуже оперативно. Звідси отакі бувають неспівпадіння. Плюс ми не зацікавлені в тому, щоб відключати споживачів на зайві дві години тільки для того, аби тривалість їхніх відключень була така сама, як напередодні в іншої черги", - заявила речниця обленерго.

Також Зореслава Цупренко прокоментувала те, чому в деяких будинках взагалі не відключають світло. За її словами, вони просто заживлені від одних ліній з об’єктами критичної інфраструктури. Вона зазначила, що поки в них немає можливості відключати такі будинки дистанційно, однак якщо буде ухвалено таке рішення, то вони будуть це роботи.

Ще одне питання, яке пояснила речниця обленерго було те, чому один будинок може бути вказати в кількох чергах одночасно. Основна причина цього полягає в тому, що деякі будинки окрім основної, мають ще резервну лінію живлення. 

Варто зазначити, що в пресслужбі "Енергоатому" повідомили, що найближчим часом відключення світла стануть довшими, бо один з енергоблоків АЕС виведуть в ремонт. За їх словами, ремонтні роботи проводять для того, щоб АЕС добре працювали, коли почнеться опалювальний сезон. Завдяки поточному графікові ремонтів, восени вдасться максимально скоротити тривалість вимушених відключень світла. Однак, ситуація може ще погіршитися у разі нових ударів росіян по нашій енергосистемі.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 1251. Теги: веерные отключения отключения электричество
Поделиться: