В Запорізькій області ЗСУ прорвали останню лінію оборони російських окупантів - ISW

Опубликовано 2023/09/22 - 10:15

Українські військові продовжують контрнаступальні операції в Запорізькій області. За даними американських аналітиків, ЗСУ прорвали останню лінію оборони російських окупантів й діють за її межами. Докладніше - "ЗаБор".

Нагадаємо, "ЗаБор" повідомляв, американські аналітики з Інституту вивчення війни стверджували, що в районі Роботиного знизилась активність бойових дій.

У новому звіті ISW від 21 вересня йдеться про те, що українські війська повільно, але вірно просуваються вперед, попри передислокацію російських військових елементів щодо елітних підрозділів. Так, на заході Запорізької області бронетехніка ЗСУ вже діє за останньою лінією російських оборонних укріплень. Водночас зарано стверджувати, що Сили оборони повністю прорвали цю межу.

Так, у середині серпня російські військові передислокували частини 7-ї гвардійської гірничо-десантної дивізії (ГВДВ) і 76-ї гвардійської дивізії ГВДВ у район Роботиного, щоб вони відбивали українські атаки. Також вони мали знизити навантаження на 22-у і 45-у окремі бригади спецназу РФ.

Аналітики зазначили, що підрозділи 22-ї гвардійської бригади спецпризначенців наразі діють на захід від Вербового. Один з українських солдатів, який бере участь у боях у Запорізькій області, заявив американським журналістам, що війська рф, які захищають окопи, невмотивовані та неефективні. Однак підрозділи, які проводять контратаки — куди сильніші.

"Заяви українського солдата узгоджуються зі спостереженнями ISW про те, що відносно елітний російський спецназ і елементи ВДВ, мабуть, є основними елементами контратакувальних сил на заході Запорізької області", — йдеться у звіті.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 395. Теги: война ВСУ наступление
Поделиться: