В Запорізькій області СБУ викрили ще двох колаборантів: їм повідомлено про підозру

Опубликовано 2023/05/25 - 13:24

Служба безпеки України викрила та повідомила про підозру двом колаборантам, які допомагають росії підтримувати окупаційний режим на території Запорізької області. Відомо, що один допомагає загарбникам у Бердянську, а інший в Енергодарі. Докладніше - "ЗаБор".
 
Правоохоронці зібрали докази добровільної співпраці з ворогом ще двох колаборантів, які обіймають "посади" в органах місцевої влади на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.
 
Зокрема, підозру від СБУ отримав мешканець Бердянська, який ще з 2014 року є активним прихильником "руського мира".
 
На початку окупації Бердянського району дуже радів приходу військових рф. В обмін на лояльне ставлення усіляко догоджав окупантам, за що був призначений начальником так званого "отдела ЖКХ ВГА г. Бердянска и Бердянского района".
 
Інший колаборант – мешканець Енергодара - теж активно співпрацює з ворогом. З початком повномасштабної війни, він добровільно пішов на співпрацю з окупаційною адміністрацією країни-агресора та запропонував свої послуги. Його призначили начальником псевдооргану "Управление труда и социальной защиты населения города Энергодар", що є структурним підрозділом незаконного органу влади, мовою оригіналу – "Военно-гражданской администрации города Энергодар".
 
На своїх "посадах" зрадники усіляко сприяють діяльності окупаційної влади, беруть активну участь в організації та проведенні пропагандистських акцій, на яких активно агітують земляків підтримувати окупантів.
 
Вони свідомо надають сприяння окупантам в управлінні захопленими об’єктами ЖКГ, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності.
 
Слідчі СБУ кваліфікували дії колаборантів за ч. 5 ст. 111-1. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 345. Теги: коллаборационизм СБУ
Поделиться: