В Запоріжжяобленерго пояснили, чому в запоріжців можуть бути захмарні рахунки за світло

Опубликовано 2024/04/17 - 17:00

Нещодавно в соцмережах з'явилась скарга від мешканця Запоріжжя - чоловік поскаржився на те, що в його платіжках захмарні нарахування за світло. За його словами, він подав покази, однак обленерго їх не зараховувало, натомість виставляло власні – вищі за реальні. В "Запоріжжяобленерго" відреагували на цю ситуацію і пояснили чому так сталось. Докладніше - "ЗаБор".

В одному із запорізьких пабліків з'явилася скарга від читача на нарахування "космічних сум" за світло. Автор допису надіслав показання через номер особового рахунку, вказаний у квитанції за електроенергію, а «Запоріжжяобленерго» ці показання не рахувало, а виводило свої – вище реального.

Цю ситуацію прокоментували в обленерго.

За їх словами, з 1 січня 2019 року облік спожитої електроенергії здійснює ПАТ "Запоріжжяобленерго", а розрахунки із населенням за спожиті кіловат-години — , так само як і формування та розсилку квитанцій проводить ТОВ "Запоріжжяелектропостачання".

У лютому 2023 року номери особових рахунків побутових споживачів у "Запоріжжяелектропостачанні" змінилися, натомість номери договорів, укладених цими споживачами з обленерго залишилися без змін.

Тож наразі "старий" номер рахунку – це номер договору, укладеного із нашою компанією, і саме за ним необхідно передавати покази, наголосили в "Запоріжжяобленерго".

"Новий" номер рахунку зазначений у квитанціях "за світло", які споживачі отримують від ТОВ «Запоріжжяелектропостачання», та призначений для сплати за спожиту електроенергію. Оскільки таких номерів рахунків в наших базах немає, передані за ними покази наші системи НЕ ПРИЙМАЮТЬ. А це автоматично тягне за собою розбіжності між реальними та нарахованими показами, адже за законом у випадку, якщо до настання 4-го дня місяця, наступного за розрахунковим, ми не отримуємо покази від споживача, їх розрахунок відбувається за середньодобовим споживанням", - зазначили в повідомленні обленерго.

З цього пояснення обленерго не зовсім зрозуміло (чи зовсім не зрозуміло), що робити споживачам, у яких лічильники самі передають показники електроенергії, кажуть читачі. 

Більше оперативної інформації читайте в нашому Телеграм-каналі.

Просмотров: 5714. Теги: электричество
Поделиться: